Boca Juniors vs Talleres Cordoba – nd. 16:00

W niedzielne popołudnie czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Talleres Cordoba w spotkaniu 1. kolejki Superliga Argentina 2018/2019. W Argentynie będzie to godzina 11:00, a tak wczesna pora jest spowodowana podróżą Xeneizes do Europy, gdzie w najbliższym tygodniu rozegrają dwa mecze towarzyskie z FC Barceloną i Levskim Sofia.

W środku tygodniu Xeneizes rozegrali pierwsze spotkanie 1/8 finału Copa Libertadores z Libertad i nastroje w drużynie są bardzo dobre. Wygrana 2:0 daje pewien komfort przed rewanżem, który odbędzie się 30 sierpnia. W niedzielę ekipę Guillermo Barrosa Schelotto czeka trudne spotkanie inaugurujące nowy sezon ligowy. Rywalem będzie 5. drużyna poprzedniego sezonu, która przez długi czas była głównym rywalem Boca Juniors w walce o mistrzostwo. Bosteros jako zdobywca dwóch ostatnich tytułów mistrzowskich będzie naturalnie faworytem tego meczu.

Wyjściowy skład Bosteros będzie się nieco różnić od tego, który wybiegł na mecz z Libertad. Prawdopodobnie zajdą w nim trzy zmiany personalne. Na środku obrony zagra pozyskany przed sezonem Carlos Izquierdoz w miejsce  Paolo Goltza. Będzie to dla niego debiut w barwach Boca. W pomocy Nahitan Nández zagra zamiast Edwina Cardony, a w ataku Carlos Tevez zastąpi Ramóna Ábilę.

Dodatkowym smaczkiem dzisiejszego spotkania jest obecność w składzie gości Andrésa Cubasa i Juan Cruz Komara, byłych zawodników Xeneizes, a w kadrze Tomása Pochettino i Gonzalo Maroniego, którzy zostali wypożyczeni z Boca Juniors w ramach rozliczenia za wypożyczenie w odwrotnym kierunku obrońcy Lucasa Olazy (brak w kadrze Boca na ten mecz).

Kadra Boca na mecz:

Bramkarze: Esteban Andrada, Agustín Rossi.
Obrońcy: Julio Buffarini, Leo Jara, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más.
Pomocnicy: Wilmar Barrios, Pablo Pérez, Nahitan Nandez, Emanuel Reynoso, Edwin Cardona.
Napastnicy: Cristian Pavón, Carlos Tévez, Wanchope Ábila, Mauro Zárate, Sebastián Villa.

Przypuszczalny skład:

Boca Juniors (4-3-3):
Esteban Andrada – Leonardo Jara, Carlos Izquierdoz, Lisandro Magallán, Emmanuel Mas – Wilmar Barrios, Pablo Pérez, Nahitan Nández – Cristián Pavón, Carlos Tevez, Mauro Zárate.

Talleres Cordoba (4-3-3):
Guido Herrrera – Leo Godoy, Juan Cruz Komar, Carlos Quintana, Facundo Medina – Andrés Cubas, Pablo Guiñazú, Juan Edgardo Ramírez – Aldo Araujo, Brian Montenegro, Samuel Sosa.

Sędzia: Facundo Tello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź