Boca Juniors vs Talleres de Córdoba – nd. 16:00

W niedzielne popołudnie czasu polskiego Boca Juniors podejmą na twierdzy La Bombonera ekipę Talleres w spotkaniu pierwszej kolejki Superliga Argentina 2018/2019. W Argentynie potyczka rozpocznie się już o 11:00, a tak wczesna pora jest spowodowana podróżą „Xeneizes” do Europy, gdzie w najbliższym tygodniu rozegrają mecz towarzyski z FC Barceloną.

Pół tygodnia temu mistrzowie Argentyny rozegrali pierwsze spotkanie 1/8 finału Copa Libertadores przeciwko Libertad Asunción i nastroje w drużynie są bardzo dobre. Wygrana 2:0 daje pewien komfort przed rewanżem, który odbędzie się 30 sierpnia.

W niedzielę ekipę Guillermo Barrosa Schelotto czeka trudne spotkanie inaugurujące nowy sezon ligowy. Rywalem będzie piąta drużyna poprzedniego sezonu, która przez długi okres minionej kampanii była głównym rywalem Boca Juniors w walce o mistrzostwo. „Bosteros” jako zdobywca dwóch ostatnich tytułów mistrzowskich będzie naturalnie faworytem tego meczu.

Wyjściowy skład Boca będzie się nieco różnić od tego, który wybiegł na mecz z Libertad. Prawdopodobnie zajdą w nim trzy zmiany personalne. Na środku obrony zagra pozyskany przed sezonem Carlos Izquierdoz w miejsce Paolo Goltza. Będzie to dla niego debiut w barwach Boca. W pomocy Nahitan Nández zagra zamiast Edwina Cardony, a w ataku Carlos Tévez zastąpi Ramóna Ábilę.

Dodatkowym smaczkiem dzisiejszego spotkania jest obecność w składzie gości Andrésa Cubasa i Juan Cruz Komara, byłych zawodników „Xeneizes”, a w kadrze Tomása Pochettino i Gonzalo Maroniego, którzy zostali wypożyczeni z Boca Juniors w ramach rozliczenia za wypożyczenie w odwrotnym kierunku obrońcy Lucasa Olazy (brak w kadrze Boca na ten mecz).

Kadra Boca na mecz:

Bramkarze: Esteban Andrada, Agustín Rossi
Obrońcy: Julio Buffarini, Leo Jara, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más
Pomocnicy: Wilmar Barrios, Pablo Pérez, Nahitán Nandez, Emanuel Reynoso, Edwin Cardona
Napastnicy: Cristian Pavón, Carlos Tévez, Wanchope Ábila, Mauro Zárate, Sebastián Villa

Przypuszczalny skład:

Boca Juniors (4-3-3):
Esteban Andrada – Leonardo Jara, Carlos Izquierdoz, Lisandro Magallán, Emmanuel Más – Wilmar Barrios, Pablo Pérez, Nahitan Nández – Cristián Pavón, Carlos Tévez, Mauro Zárate

Talleres Cordoba (4-3-3):
Guido Herrrera – Leo Godoy, Juan Cruz Komar, Carlos Quintana, Facundo Medina – Andrés Cubas, Pablo Guiñazú, Juan Ramírez – Aldo Araujo, Brian Montenegro, Samuel Sosa

Sędzia: Facundo Tello

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź