Boca Juniors vs San Lorenzo – nd. 23:15

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę San Lorenzo de Almagro, w spotkaniu 23. kolejki sezonu Torneo AFA 2015.

Dzisiejszy klasyk ligi argentyńskiej jest zarazem meczem na szczycie, którego wynik może zadecydować o tytule mistrzowskim. Po 22 kolejkach liderem są Xeneizes, którzy wyprzedzają El Ciclon o dwa oczka. W tej sytuacji potrzebują choćby remisu, by utrzymać prowadzenie w tabeli. Fani na La Bombonera liczą jednak na zwycięstwo, które pozwoliłoby odskoczyć od San Lorenzo na 5 punktów.

Niestety obie drużyny nie będą mogły wystąpić dzisiaj w najsilniejszych składach, gdyż kilku zawodników przebywa na zgrupowaniach swoich reprezentacji (terminy FIFA). Swego czasy władze El Ciclon sprzeciwiły się próbom Xeneizes przełożenia terminy 23. kolejki i nic dziwnego, gdyż bardziej z “reprezentacyjnego obowiązku” ucierpieli Boca Juniors.

Trener Rodolfo Arruabarrena nie będzie mógł skorzystać z takich filarów swojego zespołu jak Carlos Tevez i Fernando Gago (Argentyna) oraz Nicoláas Lodeiro (Urugwaj) i José Pedro Fuenzalida (Chile). Dwaj pierwsi w ostatnich spotkaniach decydowali o obliczu Bosteros wiec ich brak może być dzisiaj kluczowy. Na całe szczęście zagra Jonathan Calleri, który w ostatnim meczu z Gimnasią La Plata zobaczył czerwony kartonik. Jest to możliwe dzięki słynnemu art. 225 kodeksu AFA, który pozwala odłożyć karę gdy klub oddaje swoich zawodników do reprezentacji. Jest i tego w tym przypadku wieli minus, kara Calleriego zostanie przełożona na przyszłotygodniowe Superclasicos z River Plate. Vasco poza wspomnianą czwórką nie będzie mógł również liczyć na Cristiana Erbesa, który jest kontuzjowany. W tej sytuacji w ataku Teveza zastąpi Sebastián Palacios, Gago i Lodeiro w pomocy Marcelo Meli i młody Rodrigo Bentancur.

Problemy ze składem ma również Edgardo Bauza. Na zgrupowaniu reprezentacji Paragwaju i Argentyny przebywa Néstor Ortigoza i Emmanuel Más, a kontuzję leczy kapitan Leandro Romagnoli. Tego pierwszego zastąpi w pomocy Enzo Kalinski, a drugiego na lewej obronie młodziutki Ramiro Arias. Ortigoza może pojawić się jednak na ławce rezerwowych, bo dzisiaj ma wrócić ze zgrupowania kadry. Bauza dokona również jednej zmiany taktycznej, Pablo Barrientos zagra za Mauro Matosa. Oznacza to w praktyce grę El Ciclon jednym napastnikiem.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orion – Gino Peruzzi, Daniel Díaz, Fernando Tobio, Nicolás Colazo – Marcelo Meli, Adrián Cubas, Pablo Pérez, Rodrigo Bentancur – Sebastián Palacios, Jonathan Calleri.

San Lorenzo de Almagro: 4-4-2
Sebastián Torrico – Julio Buffarini, Matías Caruzzo, Mario Yepes, Ramiro Arias – Héctor Villalba, Enzo Kalinski, Juan Mercier, Pablo Barrientos – Sebastián Blanco, Martín Cauteruccio

Sędzia: Fernando Echenique.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.