Boca Juniors vs. San Lorenzo – czw. 1:10

Dzisiejszej nocy Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę San Lorenzo de Almagro, w spotkaniu 14. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Xeneizes na sześć kolejek przed końcem rozgrywek praktycznie nie mają już szans na mistrzostwo. Do liderujących Estudiantes tracą 8 punktów, a do drugiego River Plate 7 oczek. Natomiast aktualni mistrzowie, jakim są El Ciclon wciąż mogą o tym realnie myśleć, gdyż mają 3 oczka straty. Stąd dzisiaj będą musieli powalczyć o komplet punktów, by ich strata nie zwiększyła się, a może i zmalała wobec możliwości remisu w meczu na szczycie Estudiantes z River Plate.

Dla Bosteros pojedynek z San Lorenzo ma głównie wymiar prestiżowy, gdyż mecze pomiędzy tymi ekipami zaliczane są do klasyków ligi argentyńskiej. Dla fanów zwycięstwo w takim meczu ma bardzo ważny wymiar, stąd Carlos Bianchi w niedzielnym meczu z Colon oszczędzał Juana Romana Riquelme, by ten był należycie wypoczęty na dzisiejszy klasyk. Wymiar punkowy spotkanie ma dla Boca znaczenie w kontekście walki o kwalifikację do Copa Sudamericana 2014. Zasady awansu w Argentynie są dosyć zawiłe by teraz je tutaj przedstawiać, ale Xeneizes balansują na granicy kwalifikacji (tabela).

Sprzymierzeńcem gospodarzy może być zmęczenie El Ciclon, którzy poza ligą walczą w rozgrywkach Copa Libertadores. Zawodnicy Eduardo Bauzy byli już praktycznie poza tymi rozgrywkami, ale rzutem na taśmę udało im się wyjść z grupy, gromiąc w ostatnim meczu 3:0 u siebie brazylijskie Botafogo. Teraz czeka ich pucharowy dwumecz z innym teamem z kraju kawy, Gremio Porto Alegre.

Jeżeli chodzi o kwestie personalne, to trener Carlos Bianchi ma prawdziwy ból głowy i kilka niewiadomych odnośnie wyjściowego składu. Z powodu kontuzji do końca sezonu wykluczony jest Fernando Gago, a ze złamaną przegrodą nosową będzie musiał wystąpić Daniel Diaz (zapewne w specjalnej masce), gdyż zastępujący go w Santa Fe Claudio Perez będzie pauzował za kartki. Bianchi wobec powrotu Riquelme powróci do ustawienia 4-3-1-2 i w tej sytuacji miejsce za Gago zagra Pablo Ledesma. Na dwóch innych pozycjach media widzą inną obsadę. Spekulują iż na prawej obronie zamiast Hernana Grany może zagrać Cristian Erbes. Inne widzą Erbesa w pomocy w miejsce Federico Bravo. Nie wiadomo również czy po lewej stronie pomocy zagra Nicolás Colazo czy Juan Sánchez Miño.

Trener Bauza również zamierza dokonać kilka zmian w porównaniu do jedenastki, która poległa u siebie 1:4 w ligowym meczu z Lanus. Media awizują aż pięć roszad Carlos Valdéz za Walter Kannemann, Santiago Gentiletti za Fabricio Fontanini, Néstor Ortigoza za Enzo Kalinski, Ignacio Piatti za Juan Ignacio Cavallaro i Nicolás Blandi za Mauro Matos. Właśnie występ byłego zawodnika Boca Juniors dodaje smaczku temu meczowi. Blandi dzisiaj po raz pierwszy zagra na La Bombonera w barwach innej drużyny i zapewne zrobi wszystko, by udowodnić Bianchiemu i władzom klubu, że jest lepszy od Emmanueal Gigliottiego. Miejmy nadzieję, że El Puma podejmie rękawicę i da się we znaki bramkarzowi gości.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-1-2
Agustín Orión – Hernán Grana (Cristian Erbes), Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Cristian Erbes (Federico Bravo), Pablo Ledesma, Nicolás Colazo (Juan Sánchez Miño) – Juan Román Riquelme – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

San Lorenzo: 4-4-2
Sebastián Torrico – Julio Buffarini, Santiago Gentiletti, Carlos Valdez, Emmanuel Más – Leandro Romagnoli, Néstor Ortigoza, Juan Mercier, Ignacio Piatti – Angel Correa, Nicolás Blandi.

Sędzia: Diego Abal.

Spotkanie będzie transmitowane przez polski kanał sportowy Sportklub, który jest dostępny w platformie cyfrowej NC+ oraz w wielu sieciach kablowych.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.