Boca Juniors vs Rosario Central – nd. 23:15

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na stadionie im. José Amalfitaniego ekipę Rosario Central w spotkaniu 2. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2022. Więcej o tych rozgrywkach możecie przeczytać tutaj.

Choć gospodarzem spotkania są Xeneizes to tym razem podejmą rywali na obiekcie Velezu Sarsfield. Powodem jest zły stan murawy na La Bombonera, gdzie po przebudowie drenażu trawa nie zdążyła się jeszcze należycie ukorzenić. Co prawda pierwszy mecz z Colonem rozegrano na swoim obiekcie, ale nawierzchnia okazała się jeszcze niegotowa. Boisko było mocno wysypane piaskiem i okazała się bardzo niebezpieczna dla zdrowia piłkarzy.

Obie ekipy rozgrywki rozpoczęły w niemal identyczny sposób. Po remisie w pierwszej kolejce w tygodniu wygrały swoje spotkania. Goście po remisie wyjazdowym 1:1 z Arsenalem Sarandi w ostatnim meczu pokonali u siebie 1:0 Velez Sarsfield. Ten kto dzisiaj wygra zbliży się na dwa oczka do liderujących w grupie B Estudiantes, którzy mają na swoim koncie komplet 3 zwycięstw.

Trener Sebastian Battaglia prawdopodobnie wystawi identyczną jedenastkę jak w meczu z Aldosivi. Co prawda po drobnej kontuzji gotowy do gry jest Juan Ramírez, ale w ostatnim spotkaniu dobrze w pomocy zagrał Diego Gonzalez i to on dzisiaj wybiegnie na murawę. Jedyną możliwą zmianę argentyńskie media widzą na środku pomocy. Niewykluczone, że Marcos Rojo zastanie zastąpiony Peruwiańczykiem Carlosem Zambrano.

Również trener Central Kily González stawia na zgranie i stabilizację składu. On również nie planuje zmian w porównaniu do wyjściowego składu z ostatniego meczu. Nie wiadomo jednak czy nie zostanie do tego zmuszony, bo Emmanuel Ojeda, Vecchio i Marco Ruben narzekali ostatnio na drobne urazy.

W ostatnich dniach w ekipie Central doszło do pewnych roszad kadrowych. Do drużyny dołączyli obrońcy Julián Velázquez i Juana Cruz Komar, ale zabrakło ich jeszcze w kadrze na ten mecz. Kontrakt rozwiązał za to bramkarz Josué Ayala.

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach zmierzyły się ze sobą 169 razy. Bosteros triumfowali 77 razy, Rosario Central 51 razy, a w 41 spotkaniach padł remis. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca i wynosi 261:207. Pełne i szczegółowe statystyki wszystkich spotkań tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Izquierdoz, Marcos Rojo (Carlos Zambrano), Frank Fabra – Diego González, Jorman Campuzano, Guillermo Fernández – Eduardo Salvio, Darío Benedetto, Sebastián Villa.

Rosario Central: Gaspar Servio – Damián Martínez, Facundo Almada, Cristian Báez, Lautaro Blanco – Walter Montoya, Emmanuel Ojeda (Mateo Tanlongo), Gino Infantino – Emiliano Vecchio – Lucas Gamba, Marco Ruben.

Sędzia: Ariel Penel.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.