Boca Juniors vs River Plate – nd. 2:10

Dzisiejszej nocy na stadionie Malvinas Argentinas w Mendozie dojdzie do drugiego w tym roku Superclasico de Verano pomiędzy Boca Juniors i River Plate. Pierwsze tydzień temu zakończyło się zwycięstwem 1:0 Millonarios, a Xeneizes kończyli mecz bez trzech graczy wykluczonych przez arbitra.

Zeszłotygodniowe Superclasico miało żenujący przebieg i odbiło się negatywnym echem w całej Argentynie. Nawet prezydent kraju Mauricio Macri zaapelował o podejście do dzisiejszego meczu jak do spotkania towarzyskiego i o to by zawodnicy skoncentrowali się na błyskotliwych popisach na boisku, a nie na polowaniu na swoje kości. Efektem zeszłotygodniowego “boju” są braki w wyjściowych składach kilku zawodników, którzy muszą pauzować za czerwone kartki. W Boca Juniors z tego powodu zabraknie obrońców Daniela Díaza i Jonathana Silvy. Millonarios będą sobie musieli radzić również bez stopera, Jonathana Maidany.

W tym roku stawką obu Superclasicos de Verano jest Copa Luis Nofal. W poprzednich latach o tym kto zdobędzie ten puchar decydował jeden mecz. W tym roku będzie to bilans obu spotkań. W tej sytuacji Xeneizes by wywalczyć trofeum muszą dzisiaj wygrać dwoma bramkami, w razie wygrania jednym golem prawdopodobnie zostanie rozegrana seria rzutów karnych.

Trener Rodolfo Arruabarrena ma przed spotkaniem spory ból głowy z zestawieniem linii defensywnej. Prawdopodobnie zrezygnuje z tradycyjnej czwórki obrońców i postawi na trzech defensorów, których zadaniem będzie tylko i wyłącznie gra obronna. Będą ją tworzyć Fernando Tobio, Alexis Rolín i debiutant (rocznik 1996) Christian Moreno. W pomocy zadebiutuje Frank Fabra, Kolumbijczyk sprowadzony kilka dni temu z Independiente Medellín. Do zmiany dojdzie również w ataku, gdzie mającego problemy mięśniowe Daniela Osvaldo zastąpi Andrés Chávez.

Marcelo Galardo nie skorzysta dzisiaj z wspomnianego już Jonatana Maidany oraz z kontuzjowanego Tabaré Viudeza. Tego pierwszego na środku obrony zastąpi Leonardo Ponzio cofnięty z pomocy, a jego miejsce w środku pola zajmie Nicolás Domingo.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors (3-4-1-2):
Agustín Orion – Christian Moreno, Fernando Tobio, Alexis Rolín – Gino Peruzzi, Adrián Cubas, Marcelo Meli, Frank Fabra – Nicolás Lodeiro – Carlos Tevez, Andrés Chávez.

River Plate (4-2-4-1):
Marcelo Barovero – Gabriel Mercado, Leonardo Ponzio, Éder Álvarez Balanta, Leonel Vangioni – Nicolás Domingo, Luis González – Rodrigo Mora, Leonardo Pisculichi, Ignacio Fernández – Lucas Alario.

Sędzia: Néstor Pitana.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.