Boca Juniors vs River Plate – nd. 01:30

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę River Plate w spotkaniu 4. kolejki drugiej fazy „Campeón de Copa Diego Maradona 2020”. Pierwsze Superclasico od października 2019 roku poprowadzi jako arbiter główny Fernando Rapallini. Stawka meczu jest spora, bo zwycięzca najprawdopodobniej awansuje z A do finału tych rozgrywek.

Od ostatniego Superclasico minęło 438 dni i choć stawka spotkania jest spora to obie drużyna bardziej koncentrują swoją uwagę na półfinałowych meczach Copa Libertadores 2020, które obie drużyny rozegrają w środku tygodnia u siebie z brazylijskimi ekipami Santosem (Boca) i Palmeiras (River). W 2020 roku z powodu epidemii koronawirusa nie rozegrano żadnego Superclasico co ostatni raz miało miejsce w 1929 roku. I choć dzisiaj mecz odbędzie się przy pustych trybunach i zapewne obie drużyny nie zagrają w najsilniejszym składzie, to tradycyjnie możemy spodziewać się walki i zaciętego pojedynku.

Trener Xeneizes Miguel Angel Russo prawdopodobnie wystawi wyjściową jedenastkę głownie opartą o zmienników. Z podstawowego składu zobaczymy bramkarza Estebana Andradę, środkowego obrońcę Carlosa Izquierdoza, oraz Kolumbijczyków pomocnika Jormana Campuzzano i skrzydłowego Sebastiána Villę. Kilku kluczowych graczy jak Carlos Tevez zapewne pojawi się na murawie w trakcie meczu. Kadra gospodarzy na mecz:

Podobnie do meczu podejdzie trener Millonarios Marcelo Gallardo. W tygodniu wydawało się, że zdecyduje się na całkowicie rezerwowe ustawienie. Jednak media zapowiadają, że od początku w składzie będą Nacho Fernández, który po kontuzji musi nabrać odpowiedniego rytmu, podobnie jak obrońca Gonzalo Montiel, paragwajski obrońca Robert Rojas i kolumbijski napastnik Rafael Santos Borré. Kadra gości na mecz:

Statystyki:

Pełne statystyki znajdziecie tutaj. Natomiast pojedynek w „Campeón de Copa Diego Maradona 2020” zaliczany jest w Argentynie nie do spotkania ligowego a rozgrywanego w ramach krajowych pucharów (Copa Argentina, Supercopa. Tak przynajmniej twierdzą argentyńskie media. Na tym „froncie” obie ekipy mierzyły się ze sobą dotychczas zaledwie 8 razy i zdecydowanie lepiej radzili sobie w nich Millonarios. Xeneizes odnieśli zaledwie 1 zwycięstwo, 3-krotnie remisowali i ponieśli aż 4 porażki. Bilans bramkowy wynosi 5:9 dla River Plate.

  • 1915 – Copa Competencia – Boca vs River 1:1
    1915 – Copa Competencia – River vs Boca 4:2 awans River
  • 1918 – ​Copa Competencia – Boca vs River 0:1
  • 1942 – Copa Escobar – ​River vs Boca 0:0 karne 3:2
  • 1946 – Copa Competencia Británica – Boca vs River 2:0
  • 1993 – Copa Centenario – Boca vs River 0:0
    1993 – Copa Centenario – River vs Boca 1:0 awans River
  • 2018 – Supercopa Argentina – River vs Boca 2:0

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: Esteban Andrada – Julio Buffarini, Carlos Zambrano, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Mas – Jorman Campuzano, Nicolás Capaldo – Exequiel Zeballos, Mauro Zárate, Sebastián Villa – Ramón Ábila.

River Plate: Franco Armani – Gonzalo Montiel, Santiago Sosa, Javier Pinola, Jorge Moreira – Nicolás De La Cruz, Leonardo Ponzio, Bruno Zuculini, Ignacio Fernández – Julián Álvarez, Rafael Santos Borré.

Sędzia: Fernando Rapallini.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.