Boca Juniors vs. Racing Club – nd. 23:15

Dzisiaj późnym wieczorem Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Racing Club, w spotkaniu 7. kolejki sezonu  Torneo de Transición 2014.

Choć obie drużyny zgromadziły do tej pory tyle samo 9 punktów to faworytem dzisiejszego klasyku ligi argentyńskiej są Boca Juniors. Xeneizes grają u siebie i po objęciu drużyny przez Rodolfo Arruabarrenę wygrali dwa ostatnie spotkania ligowe (3:1 u siebie z Velezem Sarsfield i 1:0 na wyjeździe z Olimpo Bahia Blanca), a pomiędzy nimi zremisowali na wyjeździe 1:1 z Rosario Central w pierwszym meczu Copa Sudamericana. Odwrotna tendencja panuje w Racingu. La Academia dwa ostatnie mecze ligowe przegrała, 1:2 na wyjeździe z Independiente w derbach dzielnicy Avellaneda oraz w poprzedniej kolejce u siebie 1:3 z Lanus. Media zaczynają już nawet przebąkiwać o zagrożonej posadzie trenerskiej Diego Cocca.

W wyjściowym składzie Bosteros zajdą prawdopodobnie dwie zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Olimpo. Do zdrowia powrócił już Cristian Erbes, który ostatnio miał problemy mięśniowe i zastąpi w pomocy Federico Bravo. Szykuje się również taktyczna zmiana w ataku. Ponownie od początku ma zagrać Jonathan Calleri, a nie Emmanuel Gigliotti, którego gol w Bahia Blanca dał Xeneizes komplet punktów.

Więcej zmian dokona Diego Cocca. Praktycznie wymieni całą linię ofensywną. W ataku Facundo Castillón i Gustavo Bou zastąpią kontuzjowanych Hauche i Milito. W pomocy Marcos Acuña zagra za zawieszonego za kartki Centurióna, a zamiast Nelsona Acevedo tym razem ma zagrać Luciano Aued.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orion – Leandro Marín, Mariano Echeverría, Daniel Díaz, Nicolás Colazo – Marcelo Meli, Cristian Erbes, Fernando Gago, Federico Carrizo – Jonathan Calleri, Andrés Chávez.

Racing Club: 4-4-2
Sebastián Saja – Iván Pillud, Luciano Lollo, Yonathan Cabral, Leandro Grimi – Gastón Díaz, Luciano Aued, Ezequiel Videla, Marcos Acuña – Facundo Castillón, Gustavo Bou.

Sędzia: Federico Beligoy.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.