Boca Juniors vs Quilmes – nd. 23:00

W niedzielny wieczór Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Quilmes w spotkaniu 4. kolejki sezonu Primera División 2016/17.

Faworytem spotkania są Boca Juniors i teoretycznie nie powinni mieć większych problemów z rozprawieniem się z Quilmes, który w trzech dotychczasowych spotkaniach wywalczył dwa punkty. Goście ligową rywalizację rozpoczęli od przegranej u siebie 0:1 z Newell’s Old Boys, a następnie zremisowali 1:1 na wyjeździe z Huracan i 1:1 u siebie z Independiente.

Główne pytanie przed meczem dotyczy składu wyjściowego Xeneizes. Teoretycznie Guillermo Barros Schelotto zapowiada desygnowanie do gry najsilniejszego składu, ale czy tak będzie faktycznie? Bosteros w najbliższą środę (w Polsce już czwartek w nocy) czeka spotkanie 1/8 finału Copa Argentina z Lanus, a przez triumf w tych rozgrywkach wiedzie jedyna droga do gry w przyszłorocznym Copa Libertadores. Czy w tej sytuacji zdecyduje się jednak na grę z Quilmes zmienikami? Media w wariancie gry najsilniejszą jedenastką spekulują, że zajdzie jedna zmiana w porównaniu do meczu z Godoy Cruz. W pomocy Fernando Zuqui zagra w miejsce Federico Carrizo. Mozliwa jest również zmiana na lewej obronie Jonathana Silvy za Franka Fabraę.

Mecz z Quilmes będzie drugim meczem bez zawieszonego przez AFA Carlosa Teveza. Odwołanie w sprawie kary zawieszenia na trzy mecze ligowe zostało oddalone i Apacza nie zobaczymy w jeszcze jednym spotkaniu.

Goście prawdopodobnie wystąpią w identycznym składzie jak w ostatnim meczu przeciwko Independiente.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-2-3-1
Guillermo Sara – Gino Peruzzi, Santiago Vergini, Fernando Tobio, Frank Fabra (Jonathan Silva) – Andrés Cubas, Pablo Pérez – Cristian Pavón, Ricardo Centurión, Fernando Zuqui – Darío Benedetto.

Quilmes: 4-3-2
César Rigamonti – Gastón Bottino, Diego Colotto, Matías Sarulyte, Matías Orihuela – Maximiliano González, Matías Escobar, Nicolás Da Campo – Federico Andrada, Cristian García, Enzo Acosta.

Sędzia: Néstor Pitana.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.