Boca Juniors vs. Olimpo – czw. 00:10

Dzisiaj nocy czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Olimpo Bahia Blanca, w spotkaniu 6. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Po raz kolejny Xeneizes podejdą do meczu ligowego, jak do boju o być albo nie być w kontekście walki o mistrzostwo. Po zwycięstwie nad liderującymi Estudiantes w serca kibiców wtargnęła odrobina optymizmu, ale szybko została ugaszona w meczu z Velezem Sarsfield. W tej sytuacji dzisiaj w rachubę brany jest wyłącznie komplet punktów, bo gdzie mamy je zdobywać jak nie na La Bombonera i z drużynami pokroju Olimpo. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie “popisy” drużyny Carlosa Bianchiego to każdy wynik jest możliwy, bo jak to mawia Jan Tomaszewski to “boska drużyna” i jedynie Stwórca wie, które swoje oblicze pokaże podczas tego meczu.

Olipo w dotychczasowych pięciu kolejkach zgromadziło 7 punktów. Najpierw sensacyjnie pokonało u siebie 2:0 San Lorenzo. Następnie na wyjeździe bezbramkowo zremisowało z Tigre. W dwóch kolejnych spotkaniach przyszły porażki 0:2 u siebie z Arsenalem de Sarandi i 0:1 na wyjeździe z All Boys, by w ostatni weekend pokonać u siebie 2:0 Lanus. Ten ostatni wynik jest o tyle cenny, że gospodarze od 14 minuty grali w osłabieniu, a mimo to potrafili strzelić dwie bramki.

Jeżeli chodzi o personalia, to główną informacją jest powrót do wyjściowego składu Juana Romana Riquelme, który od końca listopada 2013 roku boryka się z kontuzją. Są jednak i osłabienia, bo z reprezentacją w Bukareszcie przebywają Augustin Orion i Fernando Gago. Tego pierwszego między słupkami zastąpi Emmanuel Trípodi, a za Gago wystąpi Riquelme. Z tym że spowoduje to zmianę ustawienia na bardziej ofensywne, bo w końcu Xeneizes zagrają przed własną publicznością i o komplet punktów. Zamiast 4-4-1-1 jak w meczu z Velezem, Bianchi zastosuje ustawienie 4-3-2-1. Dojdzie również do taktycznej zmiany na prawej pomocy. W miejsce Diego Rivero zagra Cristian Erbes.

Trener Walter Orlando Perazzo był bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny w ostatnim meczu, ale przynajmniej jednej jest zmuszony dokonać. Pablo Lugüercio w tym meczu otrzymał czerwoną kartkę i w tej sytuacji w pomocy zastąpi go ktoś z pary Martín Pérez Guedes – Javier Reina. Podczas ostatnich treningów na drobne problemy mięśniowe narzekali Damián Musto, Leonardo Gil i Ezequiel Cerutti, ale raczej nie przeszkodzi im to w występie w tym meczu.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-2-1
Emanuel Trípodi – Leandro Marín, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Cristian Erbes, Pablo Ledesma, Juan Sánchez Miño – Juan Román Riquelme, Luciano Acosta – Emmanuel Gigliotti.

Olimpo Bahia Blanca: 4-4-2
Nereo Champagne – Dylan Gissi, Iván Furios, Néstor Moiraghi, Cristian Villanueva – Jonathan Blanco, Damián Musto, Martín Pérez Guedes (Javier Reina), Leonardo Gil – Ezequiel Miralles, Ezequiel Cerutti.

Sędzia: Dario Herrera.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.