Boca Juniors vs Olimpia Asuncion – pt. 1:00

Dzisiejszej nocy czasu polskiego w Salta Boca Juniors zmierzą się w towarzyskim spotkaniu z paragwajską Olimpią Asuncion. Mecz będzie etapem przygotowań do lipcowych spotkań z ekwadorskim Independiente del Valle w półfinale Copa Libertadores.

W drużynie Boca Juniors  zapewne zobaczymy dzisiaj czterech zawodników, którzy niedawno zasilili szeregi Xeneizes. Są nimi Darío Benedetto, Fernando Zuqui i Walter Bou oraz Gonzalo Castellani powracający z wypożyczenia z Lanus. W wyjściowym składzie media desygnują jedynie sprowadzonego z meksykańskiej Ameriki napastnika Darío Benedetto.

Zapowiadany skład wyjściowy na mecz z Olimpią zapewne będzie się nieco różnił od tego, który 7 lipca wybiegnie w Quito na pierwszy mecz z Independiente del Valle. W ataku na pewno nie zagra Cristian Pavón, który będzie pauzował za kartki, a jego miejsce prawdopodobnie zajmie Federico Carrizo. Na lewej obronie zagra dzisiaj Jonathan Silva gdyż Kolumbijczyk Frank Fabra dopiero powróci z Copa America, ale to raczej on wybiegnie na mecz z Ekwadorczykami. Jako prawy pomocnik z Olimpią zagra Leonardo Jara, który zajmie miejsce wciąż kontuzjowanego Pablo Péreza.

Dla Olimpii mecz z Boca jest sprawdzianem przed nowym sezonem ligowym, który w Paragwaju rusza 9 lipca. Nowym trenerem tej drużyny jest Hiszpan, Fernando Jubero, a w ostatnim czasie kadrę wzmocniono takimi graczami jak Roque Santa Cruz, Mauro Caballero, Jorge Mendoza, Rodrigo Rojo, Richard Ortiz czy obrońca Alexis Rolín, który w ostatnim sezonie był jeszcze graczem Boca Juniors. Urugwajczyk aktualnie jest kontuzjowany wiec przeciwko Bosteros w Salta nie zagra.

Statystyki:
Historia pojedynków Boca Juniors z Olimpią liczy sobie 27 pojedynków. Xeneizes wygrali 11 z nich, 7 zremisowali i 9 przegrali. Bilans bramkowy jest również korzystny dla Bosteros i wynosi 39:36. Ostatnie dwa pojedynki miały miejsce już dosyć dawno, bo w 2002 roku w Copa Libertadores. Górą w nich była Olimpią, która wyeliminowała Boca Juniors w ćwierćfinale tych rozgrywek, remisując 1:1 na La Bombonera i wygrywając u siebie 1:0. Co ciekawe jedyną bramkę dla Boca strzelił wówczas 22-letni i Carlos Tevez.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orión – Gino Peruzzi, Daniel Díaz, Juan Manuel Insaurralde, Jonathan Silva – Leonardo Jara, Andrés Cubas, Nicolás Lodeiro – Cristian Pavón, Carlos Tevez, Darío Benedetto.

Olimpia Asuncion: 4-3-3
Diego Barreto – Rodi Ferreira, Salustiano Candia, José Leguizamón (Alexis Rolín), Rodrigo Rojo – Alejandro Silva, Cristian Riveros, Jorge Mendoza (Roberto Piris) – Julián Benítez, William Mendieta, Mauro Caballero.

 

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.