Boca Juniors vs Newell’s Old Boys – pon. 01:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Newell’s Old Boys w spotkaniu 23. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Xeneizes powinni ten mecz wygrać jeżeli wciąż chcą wywalczyć awans do przyszłorocznego Copa Libertadores poprzez rozgrywki ligowe.

Xeneizes w ostatnim czasie przeplatają dobre występy ze słabymi. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze tylko trzy mecze i choć Bosteros mistrzostwa już nie zdobędą (River Plate zapewniło już sobie tytuł) to wciąż mają o co grać. Stawkę jest awans do Copa Libertadores 2022. Mogą to zrobić poprzez triumf w Copa Argentina (są już w finale) lub poprzez rozgrywki ligowe. O tym drugim decyduje łączny dorobek punktowy z trwającego sezonu i poprzedniego. Aktualna sytuacja tutaj. Ekipa Sebastiana Battagli ma teoretycznie sprzyjający kalendarz i łatwych rywali na finiszu wiec może tego dokonać poprzez ligę. Dzisiejszy rywal teoretycznie jest z ostatniej trójki (Newells dom, Arsenal de Sarandi wyjazd, Central Cordoba dom) najtrudniejszy, choć i on w tym sezonie spisuje się słabiutko. Los Leprosos aktualnie zajmują 18. miejsce w tabeli bez szans nawet na awans do Copa Sudamericana 2022. Mimo to mogą dzisiaj grając na przysłowiowym luzie sprawić gospodarzom sporo problemów, gdyż w ostatnich spotkaniach widać poprawę w ich grze. Z czterech ostatnich spotkań aż trzy wygrali.

Trener Sebastian Battaglia cały czas rotuje składem. Media po porażce w tygodniu z Independiente na wyjeździe mocno go za to krytykowały. Nie wpłynęło to jednak na jego strategię i również tym razem dokona wielu zmian w wyjściowej jedenastce. W porównaniu do wyjściowego składu z El Rojo dokona aż dziewięciu zmian! Jedynymi, którzy ponownie wybiegną od początku na murawę są bramkarz Augustin Rossi i pomocnik Augustin Almendra.

Gości od 18. kolejki prowadzi jako tymczasowy trener Adrián Taffarel. Zastąpił on Fernando Gamboę, a wcześniej Newell’s w tym sezonie prowadzili jeszcze Frank Darío Kudelka i Germán Burgos. Pod jego wodzą gra i wyniki są nieco lepsze. Jak wcześniej wspomnieliśmy wygrali 3 z 4 ostatnich spotkań. W ostatniej kolejce pokonali u siebie 1:0 Central Cordoba po trafieniu 40-letniego weterana Maxi Rodrigueza, który nosi się z zamiarem zakończenia kariery po zakończeniu tego sezonu. W porównaniu do tego meczu w składzie dojdzie do dwóch zmian. Kontuzjowanych w obronie Franco Escobara i Facundo Mansillię zastąpią Tomasa Jacoba i José Canale’a.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 166 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 72 zwycięstwa, Newell’s wygrali 45 razy, a w 49 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 255:191. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors:  Agustín Rossi – Eros Mancuso, Carlos Zambrano, Marcos Rojo, Frank Fabra – Agustín Almendra, Jorman Campuzano, Juan Ramírez – Edwin Cardona – Sebastián Villa, Luis Vázquez.

Newell’s Old Boys: Ramiro Macagno – Tomás Jacob, Diego Calcaterra, José Canale, Mariano Bittolo – Juliana Fernándeza; Jerónimo Cacciabue, Pablo Pérez, Nicolás Castro, Juan Garro – Ignacio Scocco.

Sędzia: Patricio Loustau.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.