Boca Juniors vs. Newell’s Old Boys – nd. 23:30

Dzisiaj późnym wieczorem Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Newell’s Old Boys, w spotkaniu 1. kolejki sezonu  Torneo de Transición 2014.

Fani Xeneizes podchodzą do inaugurującego spotkania ligowego z przysłowiową duszą na ramieniu. Choć Bosteros przed sezonem wzmocniło aż siedmiu nowych zawodników, to już na początku zaliczyli dużą wtopę odpadając z Copa Argentina z drugoligowym Huracan. Tym samym pozbawili się jednej z możliwość awansu do Copa Libertadores 2015, a jest to priorytetem dla drużyny prowadzonej przez Carlosa Bianchiego. Kibice zastanawiają się również jak poradzi sobie drużyna bez Juana Romana Riquelme, który nie przedłużył umowy z klubem, a wczoraj udanie zadebiutował w Argentinos Juniors (strzelił jedyną i zwycięską bramkę).

Innym problemem widocznym za obecnej kadencji Carlosa Bianchiego jest brak regularności, a zwłaszcza fatalne początki każdego kolejnego sezonu. Xeneizes tracą już na starcie wiele punktów do czołówki i na końcu odbija się to czkawką. Tak było ostatnio gdy co prawda rozgrywki Final 2014 zakończyli na 2. miejscu, ale gdyby nie słaby start i nieregularność zapewne by je wygrali.

Newell’s przed sezonem zmienili trenera. Nowym został Gustavo Raggio i on również zaliczył falstart w Copa Argentina. Trędowaci sensacyjnie nie sprostali trzecioligowemu Talleres de Cordoba, przegrywając 1:3. W kadrze udało się zatrzymać dwóch kluczowych zawodników Maximiliano Rodrígueza i Lucasa Bernardiego. Z angielskiego Sunderlandu powrócił napastnik Ignacio Scocco, co powinno być sporym wzmocnieniem. Natomiast do Valencii z wypożyczenia powrócił Enver Banega, ale wobec jego słabej postawy w ostatnim półroczu nie powinno to być duże osłabienie.

Jeżeli chodzi o skład wyjściowy Bosteros, to Bianchi niespodziewanie ujawnił już go podczas piątkowej konferencji prasowej. Wiadomo wiec na pewno, że w niedzielę nie zagrają ostatnio kontuzjowani, napastnik Jonathan Calleri (uraz biodra) oraz środkowy obrońca Juan Forlín. Ich miejsce zajmą odpowiednio Juan Manuel Martínez i Lisandro Magallán. natomiast za kontuzjowanego już jakiś czas temu Emanuel Insúa zagra na lewej obronie Nahuel Zárate.

Z siedmiu pozyskanych przed sezonem zawodników jedynie jeden znalazł się wyjściowej jedenastce, pomocnik Federico Carrizo. Czterech kolejnych usiądzie na ławce rezerwowych, pomocnicy César Melli, José Fuenzalida, Gonzalo Castellani i napastnik Andrés Chávez. Kontuzja z gry wyeliminowała napastnika Jonathana Calleriego, który miał ogromne szanse zagrać od początku. Natomiast obrońca Mariano Echeverría dopiero co dołączył do swoich nowych kolegów i nie znalazł się jeszcze w kadrze meczowej.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orión – Hernán Grana, Daniel Díaz, Lisandro Magallán, Nahuel Zárate – Fernando Gago, Cristian Erbes, Federico Bravo, Federico Carrizo – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

Newell’s Old Boys: 4-4-2
Oscar Ustari – Marcos Cáceres, Leandro Fernández, Víctor López, Cristian Dí­az – Hernán Villalba, Diego Mateo, Lucas Bernardi – Maximiliano Rodríguez, Ignacio Scocco, Martín Tonso (Mauricio Tévez).

Sędzia: Federico Beligoy.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.