Boca Juniors vs Newell’s Old Boys – nd. 23:15

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Newell’s Old Boys, w spotkaniu 15. kolejki sezonu Torneo AFA 2015. Mecz niestety odbędzie się bez udziału publiczności.

Dla Xeneizes dzisiejsze spotkanie ma bardzo ważne znaczenie. Bostertos będą chcieli wyjść z traumy w jaką zapadli po pamiętnym już meczu z River Plate w Copa Libertadores. Do tego momentu Boca Juniors w lidze byli niepokonani i plasowali się na pozycji lidera. Po wyrzuceniu z Pucharu Wyzwoliciela wszystko w drużynie się zawaliło i przyszły dwie ligowe porażki z rzędu. Najpierw sensacyja u siebie 0:3 z beniaminkiem Aldosivi, a w poprzednim tygodniu 0:1 na wyjeździe z Velezem Sarsfield.  Dzisiejszy mecz z silnym i solidnym Newell’s Old Boys może być szansą na wyjście z psychicznego dołku, jeżeli oczywiście zakończy się zwycięstwem.

Mecz na La Bombonera niestety po raz kolejny odbędzie się bez udziału publiczności, a o powodach pisałem tutaj. Dodatkową motywacją dla Xeneizes powinna byś szansa na zmniejszenie strat do liderującego San Lorenzo, który w sobotę zremisował u siebie bezbramkowo z Belgrano. Trzy punkty pozwoliłby doskoczyć do El Ciclon na jedno oczko.

Zwycięstwo nad solidnymi w ostatnich latach Newell’s Old Boys nie powinno być łatwym zadaniem, choć rywal ma równie poważne problemy w lidze co Boca. Seria spotkań bez zwycięstwa ligowego Los Leprosos trwa już cztery spotkania (3 remisy i 1 porażka). Kilkanaście dni temu z posady trenerskiej zrezygnował Alfredo Berti, a drużynę tymczasowo już po raz drugi z kolei poprowadzi Carlos Picerni.

Trener Rodolfo Arruabarrena dokona aż siedmiu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu z El Fortin. Powróci również z systemu 4-4-2 do systemu 4-3-3. W obronie zagrają José Fuenzalida, Alexis Rolín i Nicolas Colazao (cofnięty z pomocy ) w miejsce Gino Peruzziego, Marco Torsiglieri i Fabiána Monzóna. W pomocy Cristian Erbes i Pablo Pérez zastąpią odpowiednio Fernando Gago (pauzuje za czerwoną kartkę) i Marcelo Meliego. W ataku zagra tym razem trójka, Sebastián Palacios, Jonathan Calleri i Federico Carrizo zamiast duetu Andrés Chávez iDaniel Osvaldo.

Goście w dzisiejszym meczu wystąpią mocno osłabieni. Zabraknie powołanych do kadry na Copa America, Miltona Casco i Paragwajczyka, Marcosa Cáceresa. Ponadto kontuzjowany jest bramkarz Oscar Ustari, a Maximiliano Rodríguez pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Banfield.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orion – José Pedro Fuenzalida, Alexis Rolín, Daniel Díaz, Nicolás Colazo – Pablo Pérez, Cristian Erbes, Rodrigo Betancur – Sebastián Palacios, Jonathan Calleri, Federico Carrizo.

Newell’s Old Boys: 4-4-2
Luciano Pocrnjic – Franco Escobar, Leandro Fernández, Víctor López, Gabriel Báez – Mauricio Tevez, Diego Mateo, Hernán Bernardello, Alexis Castro – Ezequiel Ponce, Ignacio Scocco.

Sędzia:Diego Ceballo.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.