Boca Juniors vs Lanús – nd. 23:20

W późny niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Lanús w spotkaniu 19. kolejki Superliga Argentina 2018/2019. Dla “Xeneizes” będzie to pierwszy mecz z czterech zaplanowanych do rozegrania w przeciągu 13 dni.

Strata “Bosteros” do sensacyjnego lidera Defensa y Justicia wynosi już 13 punktów, ale ekipa Gustava Alfaro ma dwa mecze rozegrane mniej. Priorytetem na ten sezon jest zakończenie rozgrywek w pierwszej czwórce, która pozwoli zagrać w przyszłorocznych rozgrywkach Copa Libertadores. Aktualnie Boca Juniors są na trzeciej pozycji, ale ich przewaga punktowa nad 9. Aldosivi wynosi zaledwie 4 oczka. W tej sytuacji wygranie dzisiejszego meczu pozwoliłoby na więcej spokoju, tym bardziej, że “Xeneizes” czeka w najbliższym czasie meczowy maraton.

Cztery mecze ligowe (Lanús, Atlético de Tucumán, Defensa y Justicia i Unión) w zaledwie 13 dni oznaczają, że trener Gustavo Alfaro będzie musiał rotować składem i umiejętnie rozkładać siłami zawodników. Gdy do tego doliczymy pierwszy mecz w fazie grupowej Copa Libertadores i to wyjazdowy z boliwijskim Jorge Wilstermann to mamy morderczą dawkę pięciu spotkań w zaledwie 17 dni. Cieszy wiec powrót do kadry walecznego Nahitana Nándeza, który w ostatnich spotkaniach nie grał z powodu kontuzji.

Lanús w tabeli zajmuje dopiero 12. pozycję, ale pod wodzą trenera Luis Zubeldía prezentuje się ostatnio znakomicie. “El Granate” wygrali 4 ostatnie spotkania ligowe, a od wznowienia rywalizacji pod koniec stycznia wygrali wszystkie trzy mecze 2:0 na wyjeździe z Godoy Cruz, 1:0 u siebie z Colon i 2:0 u siebie z Gimnasią La Plata. Pięć goli strzelonych i zero straconych musi budzić respekt.

Kadra Boca na mecz

Bramkarze: Esteban Andrada, Marcos Díaz
Obrońcy: Marcelo Weingandt, Lisandro López, Kevin Mac Allister, Julio Buffarini, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más
Pomocnicy: Agustín Almendra, Nahitán Nández, Nicolás Capaldo, Jorman Campuzano, Iván Marcone, Emanuel Reynoso
Napastnicy: Sebastián Villa, Carlos Tévez, Cristian Pavón, Darío Benedetto, Ramón Ábila, Mauro Zárate

Przypuszczalne składy

Boca Juniors (4-4-2):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más – Agustín Almendra, Iván Marcone, Jorman Campuzano, Cristian Pavón – Mauro Zárate, Darío Benedetto

Lanus (4-4-2):
Matías Ibáñez – Gabriel Carrasco, Rolando García Guerreño, Marco Torsiglieri – Leonel Di Plácido, Facundo Quignón, Tomás Belmonte, Marcelino Moreno, Nicolás Pasquini – José Sand, Lautaro Acosta

Sędzia: Patricio Loustau

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.