Boca Juniors vs. Lanus – nd. 23:15

Dzisiaj późnym wieczorem Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Lanus, w spotkaniu 18. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Dzisiejszy mecz będzie ostatnim w tym sezonie ligowym na La Bombonera. Bardziej niż wynik wszystkich w Argentynie intryguje fakt, czy będzie to pożegnanie z własnymi kibicami Juana Romana Riquelme. Pomocnikowi w czerwcu wygasa umowa z klubem i wciąż nie wiadomo czy zostanie przedłużona. Niewykluczone również, że wraz z końcem sezonu Roman zakończy swoją piłkarską karierę.

Xeneizes pod koniec sezonu w końcu zaczęli wygrywać, ale obudzili się za późno, by włączyć się w decydującą rozgrywkę o mistrzostwo. Nie przegrali sześciu ostatnich spotkań, a trzy ostatnie zakończyły się ich zwycięstwami. Dzisiaj wszyscy oczekują kolejnego zwycięstwa, gdyż Lanus zagra w dużej mierze w rezerwowym składzie. Spowodowane jest to tym, że ekipa braci Schelotto koncentruje się w tym sezonie na rozgrywkach Copa Libertadores. El Granate są już w ćwierćfinale i w najbliższym tygodniu czeka ich morderczy (wysokogórskie położenie stadionu) rewanż z Bolivarem w La Paz. By awansować będą musieli wygrać lub zremisować w stosunku wyższym niż 1:1, gdyż w ostatni czwartek niespodziewanie tylko zremisowali w takim stosunku bramkowym u siebie z Boliwijczykami. Przez cały mecz mieli sporą przewagę, ale w doliczonym już czasie gry goście doprowadzili do wyrównania.

Celem Bosteros na dwa ostatnie mecze sezonu miał być awans do Copa Sudamericana 2014. Argentynę będzie w nim reprezentować 6 drużyn, ale jedno miejsce zarezerwowane jest dla CA Lanus, który broni tytułu. Pozostało wiec 5 miejsc do obsadzenia na podstawie tabeli sumującej punkty z Torneo Inicial 2013 i Torneo Final 2014. Jednak wczorajsza strata punktów przez Rosario Central (o:0 na wyjeździe z Racing Club) spowodowała, że kwalifikację mają już zapewnioną.

Kwalifikacje do Copa Sudamericana 2014 Punkty Ilość spotkań
1. Estudiantes La Plata 59 37
2. Gimnasia La Plata 57 36
3. Boca Juniors 55 36
4. Godoy Cruz de Mendoza 53 37
5. River Plate 52 36
6. Rosario Central 51 37
7. Olimpo de Bahía Blanca 50 37
8. Belgrano de Córdoba 47 36

Jeżeli chodzi o kwestie kadrowe w Boca Juniors, to trener Carlos Bianchi dokona dwóch zmian w porównaniu do meczu z All Boys. Powracający po kontuzji Juan Riquelme zagra za Juana Sánchez Miño, a pauzującego za kartki Federico Bravo zastąpi Pablo Ledesma. Zagra natomiast Juan Manuel Martínez, który w tygodniu skręcił lewe kolano i wydawało się, że może nie zagrać już w tym sezonie. Na szczęście szczegółowe badania wykazały, że uraz jest niegroźny. Miejmy nadzieję, że Burrito zaprezentuje się równie dobrze jak w poprzednim tygodniu, gdy rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie i strzelił All Boys dwie bramki.

W przypadku Lanus na boisku możemy zobaczyć trzech lub czterech graczy podstawowego składu, bramkarza Agustína Marchesíniego, obrońcę Carlosa Izquierdoza i napastnika Marcosa Astinę. Ewentualnie może również zagrać napastnik Oscar Benítez zamiast Diego Gonzaleza. Wówczas El Granate zagraliby systemem 4-3-3, a nie 4-3-1-2. Z trójki zawodników, którzy jeszcze rok temu grali w Boca Juniors (Lautaro Acosta, Leandro Somoza, Santiago Silva) dzisiaj na boisku zobaczymy jedynie Santiago Silvę. Będzie to dla niego pierwszy mecz przeciwko Xeneizes w barwach Lanus, gdyż w grudniowym meczu nie zagrał (był oszczędzany na finałowe spotkania Copa Sudamericana).

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-1-2
Agustín Orión – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Pablo Ledesma, Cristian Erbes, Nicolás Colazo –  Juan Román Riquelme –  Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

CA Lanus: 4-3-3
Agustín Marchesín – Alejandro Silva, Matías Martínez, Carlos Izquierdoz, Nicolás Pasquini – Diego González (Oscar Benítez), Fernando Barrientos, Jorge Ortiz – Jorge Valdez Chamorro – Santiago Silva, Marcos Astina.

Sędzia: Andrés Merlos.

 

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.