Boca Juniors vs Lanus – nd: 01:15

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Lanus w spotkaniu 15. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Na obiekcie Boca po raz pierwszy zasiądą kibice od czasu zamknięcia stadionów przez COVID-19. Od tego czasu minęło już przeszło 19 miesięcy i na trybunach będzie ich mogło zasiąść ok 28 tysięcy (50% pojemości obiektu).

Xeneizes przed tygodniem przegrali 1:2 wyjazdowe Superclasico z River Plate, grając od 16. minuty w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marcosa Rojo. Była to pierwsza porażka Boca pod wodzą trenera Sebastiana Battaglii. Teraz Bosteros mają okazję się się zrehabilitować za tą porażkę i to dodatkowo na oczach swoich fanatycznych fanów, którzy po raz pierwszy od 19 miesięcy zasiądą na trybunach. Będzie to zapewne dodatkowa motywacja dla graczy. Boca Juniors na tę chwilę zajmują 10. pozycję w tabeli ze stratą 9 punktów do lidera, ale wygrana mogłaby ich wywindować nawet na 5-6 pozycję w zależności od wyników innych spotkań.

Lanus po piątkowych spotkaniach spadł na 4. pozycję w tabeli, ale nawet w razie remisu powróci na 3. pozycję. Wygrana mogłaby El Granate przybliżyć do liderującego River Plate, gdyby ten zgubił punkty w wyjazdowym meczu z Banfield. Trener Luis Zubeldia wystawi identyczny skład jak w ostatnim wygranym 2:1 meczu z Central Cordoba z wyjątkiem dwóch pozycji. Jorge Morel przebywa na zgrupowaniu kadry Paragwaju, a Lautaro Acosta nabawił się w tym meczu urazu. Tego pierwszego zastąpi Tomás Belmonte, a drugiego ktoś z pary Ángel González i Pedro De la Vega.

Trener Battaglia zamierza dokonać czterech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu. Dwie z nich są wymuszone, gdyż za kartki pauzuje wspomniany Marcos Rojo, a na kadrę Peru wyjechał Luisa Advíncula. Tego pierwszego na środku obrony zastąpi Lisandro Lopez, a drugiego na prawej obronie Marcelo Weigandt. Dwie pozostałe zmiany taktyczne to Rodrigo Montes w pomocy za Diego Gonzáleza oraz w ataku Norberto Briasco za Cristiana Pavóna.

Kadra na mecz Boca Juniors

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 140 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 78 zwycięstw, Lanus wygrał 24 razy, a w 38 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 295:153. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors:  Agustín Rossi – Marcelo Weigandt, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Frank Fabra – Jorman Campuzano – Rodrigo Montes, Agustín Almendra, Edwin Cardona – Nicolás Orsini, Norberto Briasco.

Lanus: Lautaro Morales – Nicolás Morgantini, Guillermo Burdisso, Diego Braghieri, Alexandro Bernabei – Ángel González (Pedro De la Vega), Tomás Belmonte, Matías Esquivel, Ignacio Malcorra – José Manuel López, José Sand.

Sędzia: Pablo Echavarría.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.