Boca Juniors vs Independiente – nd. 22:00

W niedzielę późnym wieczorem czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Independiente w spotkaniu ostatniej 27. kolejki Liga Profesional de Fútbol. Stawką meczu dla Xeneizes jest wywalczenie kolejnego tytułu mistrzowskiego. Potrzebują do tego identycznego wyniku, jaki uzyska Racing Club w wyjazdowym meczu z River Plate.

Scenariuszy odnośnie dzisiejszego finiszu sezonu ligowego jest kilka. Bosteros w razie wygranej są mistrzem. Są nim również w sytuacji swojego remisu i braku wygranej Racingu lub nawet w razie porażki i przegranej La Academii. Istnieje również możliwość rozegrania dodatkowego meczu o mistrzostwo pomiędzy Boca i Racingiem. Taki scenariusz nastąpi jeżeli Xeneizes przegrają a La Academia zremisuje. Racing mistrzem zostanie wtedy, gdy wygra, a Boca przegra lub zremisuje. Jak widać zapowiada się ciekawy i emocjonujący wieczór.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu są Bosteros. Pytanie tylko jak zniosą presję i w jakiej będą kondycji fizycznej po ostatnim maratonie meczowym. Intependiente w tym sezonie zawodzi na całej linii (9 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek) i nie ma już żadnych szans na awans do południowoamerykańskich pucharów. Dzisiejszy mecz będzie wiec pożegnaniem z posadą trenerską dla Julio Césara Falcioniego, swego czasu prowadzącego również Boca. El Rojo odpoczywali jednak cały tydzień (Bosteros w czwartek grali z Gimnasią) i grając w klasyku na luzie są w stanie sprawić niespodziankę.

W Argentynie animozje pomiędzy poszczególnymi klubami są bardzo mocne. Dla Boca największym wrogiem jest River Plate, a dla Independiente lokalny rywal z Avellanedy Racing Club. Tak się składa, że dzisiaj ta czwórka mierzy się ze sobą w ostatniej kolejce ligowej. Millonarios mogą nie chcieć wygrać z Racing Club by utrzeć nosa Xeneizes, ale z drugiej strony Independiente nie ma w interesie przeszkadzać Boca, bo wówczas mistrzem będzie … Racing Club. Jak widać sytuacja jest nieco przekomiczna i niewykluczone, że ta moja „teoria spiskowa” się sprawdzi. Wówczas wieczorem wygra i Boca i Racing Club, a to będzie oznaczało wielką radość kibiców na La Bombonera.

Jeżeli chodzi o składy to trener Hugo Ibarra nie może dzisiaj skorzystać z Darío Benedetto, który w czwartek w La Placie nabawił się urazu. Co prawda jest w kadrze meczowej, ale jego występ jest raczej niemożliwy. Pod znakiem zapytania stoi również występ Franka Fabry, który również jest poobijany po czwartkowym meczu. W razie jego braku zastąpi go Agustin Sandez.

W ekipie El Rojo zabraknie Juan Manuel Insaurralde byłego obrońcy Boca. Zagra za to inny były Bosteros Iván Marcone.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 224 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 79 zwycięstwa, Independiente wygrało 75 razy, a w 70 meczach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 302:295. W meczach towarzyskich również górą są Bosteros: 32 wygrane, 16 remisów, 20 porażek, bramki 121:97. Bilans ostatnich 5 spotkań o stawkę na La Bombonera też przemawia za ekipą Hugo Ibarry: 3 wygrane i 2 remisy, bramki 11:5.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Zambrano, Nicolás Figal, Frank Fabra (Agustina Sandez) – Guillermo “Pol” Fernandez, Alan Varela, Óscar Romero – Luca Langoni, Luis Vázquez, Sebastián Villa (Cristian Medina).

Independiente: Milton Álvarez – Álex Vigo, Sergio Barreto, Joaquín Laso, Edgar Elizalde, Lucas Rodríguez – Damián Batallini, Lucas Romero, Iván Marcone – Leandro Fernández, Leandro Benegas.

Sędzia: Darío Herrera.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.