Boca Juniors vs Huracán – pon. 01:00

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się u siebie z Huracán w spotkaniu pierwszej kolejki Superliga Argentina. Tym samym „Xeneizes” zainaugurują nowe rozgrywki ligowe, w których tradycyjnie celem jest kolejny, 28. już w erze profesjonalnej tytuł mistrzowski.

Mecz z Huracán przypada na okres pomiędzy obu meczami z Athletico Paranaense w 1/8 finału Copa Libertadores. Po wygranej 1:0 w Brazylii „Bosteros” w najbliższą środę czeka u siebie spotkanie rewanżowe wiec trener Gustavo Alfaro dokona aż ośmiu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do pierwszego spotkania w Kurytybie. Bez zmian będzie jedynie w bramce (Esteban Andrada) i na obu pozycjach centralnych defensorów (Paolo Goltz i Junior Alonso).

„El Globo” rozpoczęli oficjalnie sezon 14 lipca spotkaniem z Godoy Cruz w Copa Argentina i od razu zaliczyli falstart. Po remisie 1:1 przegrali 1:2 w rzutach karnych i odpadli z dalszej rywalizacji. W tej sytuacji mogą już się skupić wyłóącznie na lidze, gdyż nie grają w latynoamerykańskich pucharach. W wyjściowym składzie prawdopodobnie pojawi się pięciu zawodników, którzy wzmocnili drużynę przed sezonem, Mariano Bareiro (stoper), Gonzalo Bettini (prawy obrońca), Adrián Calello (pomocnik), Lorenzo Faravelli (pomocnik) i Rodrigo Gómez (pomocnik).

Przypuszczalny skład:

Boca Juniors (4-4-2):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Paolo Goltz, Junior Alonso, Frank Fabra – Jorman Campuzano, Agustín Almendra – Sebastián Villa, Carlos Tévez, Emanuel Reynoso – Jan Hurtado.

Huracán (4-4-2):
Antony Silva – Gonzalo Bettini, Saúl Salcedo, Mariano Bareiro, Walter Pérez – Lorenzo Faravelli, Adrián Calello, Rodrigo Gómez – Norberto Briasco-Balekian, Andrés Chávez, Lucas Gamba.

Sędzia: Diego Abal.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź