Boca Juniors vs Huracan – nd. 23:20

W niedzielny późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Huracan w spotkaniu 3. kolejki drugiej fazy „Campeón de Copa Diego Maradona 2020”.

Xeneizes po dwóch kolejkach II fazy mają 4 pkt., tyle co River Plate i Argentinos Juniors. Huracan ma jeden punkt mniej. Bosteros przystąpią do meczu mocno podbudowani psychicznie. Przed ubiegłotygodniowym meczem z Independiente nie potrafili wygrać czterech kolejnych spotkań. W końcówce meczu z El Rojo udało się strzelić dwie bramki i w końcu wygrać, a w tygodniu ograć Racing Club 2:0 i awansować do 1/2 finału Copa Libertadores. Teraz na początku stycznia czeka ich ligowe Superclasico z River Plate (2 stycznia) i mecze z Santosem w Pucharze Wyzwolicieli (6 i 13 stycznia). W tej sytuacji trener Miguel Angel Russo ponownie postawi dzisiaj na zmienników, choć nieco w mniejszym stopniu niż przed tygodniem.

Huracan koncentruje się wyłącznie na rozgrywkach ligowych i po wygraniu grupy w I rundzie (11 punktów, 3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka) rozpoczęli rywalizację w II od pokonania u siebie 3:2 Independiente. Przed tygodniem przegrali jednak u siebie 1:3 z River Plate i dzisiaj El Globo powinni wygrać jeżeli wciąż chcą się liczyć w walce o Copa Diego Maradona 2020.

W fazie mistrzowskiej 12 drużyn tworzy 2 grupy (A i B) po 6 zespołów. Drużyny pomiędzy sobą rozegrają tylko po jednym spotkaniu, zwycięzcy pierwszej fazy 3 u siebie i 2 na wyjeździe. Finał mistrzostw rozegrają pomiędzy sobą zwycięzcy obu grup (jedno spotkanie) na neutralnym stadionie. W razie remisu w regulaminowym czasie gry od razu zostaną rozegrane rzuty karne. Wygrany uzyska awans do Copa Libertadores 2021.

Statystyki

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 188 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 97 zwycięstw, Huracán wygrywał 39 razy, a w 52 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 343:214.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: Agustín Rossi – Julio Buffarini, Carlos Zambrano, Gastón Ávila, Emmanuel Más – Nicolás Capaldo – Exequiel Zeballos, Alan Varela, Edwin Cardona – Mauro Zárate, Ramón Ábila.

Huracan: Facundo Cambeses – Raúl Lozano, Renato Civelli, Lucas Merolla, Ezequiel Bonifacio – Santiago Hezze, Adrián Arregui, Federico Marín – Rodrigo Cabral, Andrés Chávez, Juan Garro.

Sędzia: Ariel Penel.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.