Boca Juniors vs Godoy Cruz – pon. 1:00

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Godoy Cruz w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Copa de La Superliga. „Xeneizes” są zdecydowanym faworytem do awansu, gdyż pierwsze spotkanie w ubiegły weekend wygrali na wyjeździe 2:1.

„Bosteros” po wygraniu w czwartek Superpucharu Argentyny będą się dzisiaj starali jak najmniejszym nakładem sił awansować do kolejnej rundy Copa de La Superliga. Tym bardziej, że już w najbliższym tygodniu czeka ich arcyważne spotkanie u siebie z Athletico Paranaense, które w razie wygranej da im ostatecznie pierwsze miejsce w grupie Copa Libertadores. Nic dziwnego, że podobnie jak przed zeszłotygodniowym spotkaniem trener Gustavo Alfaro kilku nominalnie podstawowym zawodnikom da w dzisiejszym meczu odpocząć, a do boju pośle ich zmieników.

W obronie do podstawowego składu wracają Junior Alonso i Frank Fabra w miejsce Lisandro Lópeza i Emmanuela Mása, a Marcelo Weigandt zastąpi Julio Buffariniego. Carlos Izquierdoz będzie jedynym z formacji obronnej, który zagrał w meczu przeciwko Central. W pomocy i ataku również sporo zmian, a system gry zmieni się z 4-2-3-1 na 4-4-2.

Miejsce w wyjściowym składzie zachował jedynie Emanuel Reynoso, który będzie tworzył parę skrzydłowych z Cristianem Pavónem. W środku pomocy wystąpią Kolumbijczyk Jorman Campuzano i młody Agustín Almendra, a duet napastników będą tworzyć Carlos Tévez i Ramón Ábila.

Gości w najbliższym tygodniu również czeka ważny mecz w Copa Libertadores. Będą gościć u siebie chilijski Universidad de Concepcion i jeżeli tego meczu nie przegrają, to uzyskają awans do fazy pucharowej z 2. miejsca za Olimpią Asuncion.

Trener Lucas Bernardi ma ogromne problemy kadrowe, bo z różnych powodów nie zabrał nawet na mecz rewanżowy siedmiu graczy, którzy wystąpili w pierwszym spotkaniu (Jalil Elías, Agustín Aleo, Juan Andrada, Fabián Enriquez, Ángel Gonzalez, Valentín Burgoa i Juan Martín Lucero) zapowiada jednak walkę o awans.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors (4-4-2):
Esteban Andrada – Marcelo Weigandt, Carlos Izquierdoz, Junior Alonso, Frank Fabra – Cristian Pavón, Jorman Campuzano, Agustín Almendra, Emanuel Reynoso – Carlos Tévez, Ramón Ábila

Godoy Cruz (4-4-2):
Roberto Ramírez – Jalil Elías, Diego Viera, Tomás Cardona, Agustín Aleo – Ángel González, Agustín Verdugo, Ezequiel Bullaude, Kevin Gutiérrez – Juan Martín Lucero, Miguel Ángel Merentiel

Sędzia: Facundo Tello

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź