Boca Juniors vs. Godoy Cruz – ndz. 23:15

Dzisiaj późnym wieczorem czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Godoy Cruz de Mendoza, w spotkaniu 12. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Patrząc na sytuację w tabeli i biorąc pod uwagę kilka ostatnich kolejek ligowych, to zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania jest drużyna z Mendozy. Stwierdzenie tego faktu dla fanów Boca jest zapewne szokiem, ale taka jest prawda. Bosteros nie są w stanie wygrać od czterech spotkań, a dwa ostatni mecze zakończyły się ich porażkami. W tabeli zajmują dopiero 14. pozycję z zaledwie 12 punktami na koncie. Natomiast Godoy Cruz prowadzone przez Jorge Almiróna jest niepokonane od sześciu spotkań (2 zwycięstwa i 4 remisy) i w razie sukcesu na La Bombonera i potknięciu River Plate może nawet objąć pozycję lidera rozgrywek. Po 11 kolejkach El Expreso zajmowali 4. miejsce z 19 punktami na koncie, ale wyprzedzający ich Colon i Velez poniosły w obecnej kolejce porażki. Paradoksem jest to, że ekipa z Mendozy ma dodatkową motywację jaką jest tabela spadków. Obecnie w trzyletniej tabeli o tym decydującej goście zajmują 17, ostatnią bezpieczną pozycję.

Dla Xeneizes dzisiejszy mecz będzie okazją do podniesienia się po ostatnich porażkach. Atmosfera w drużynie i wokół niej jest fatalna. Porażka w prestiżowym Superclasico i to u siebie oraz przegrany mecz w Rosario, w którym Bosteros prowadzili do przerwy, spowodowało wzajemne oskarżenia pomiędzy zawodnikami, trenerem a zawodnikami. Prezydent klubu Daniel Angelici coraz mniej pochlebnie wypowiada się o pracy Carlosa Bianchiego, a przecież jeszcze kilka kolejek wstecz twierdził, że jego pozycją jest niepodważalna i ma pełne poparcie władz klubu. Doszło nawet do tego, że podczas jednego z ostatnich treningów grupa fanów bardzo mocno zarzuciła zawodnikom, że brakuje im szacunku do barw klubowych i nie w pełni angażują się w grę.

Powyższa sytuacja spowodowała, że nie jesteśmy w stanie przedstawić jedenastki, która dzisiaj wybiegnie na La Bombonera. Do składu wraca Juan Roman Riquelme, który w Rosario nie zagrał z powodu problemów mięśniowych. Wiadomo iż w pomocy będzie go wspierał Fernando Gago, ale już obsada dwóch kolejnych miejsc w pomocy jest niepewna. Jedne media twierdzą, że do składu wróci kontuzjowany ostatnio Pablo Ledesma kosztem Cristiana Erbesa. Inne informują, że od początku zagra Nicolas Colazo za Juan Sánchez Miño (czyżby znowu Bianchi odstawił go, jak po meczu z Atletico Rafaelą?).

W składzie Godoy Cruz również dojdzie do kilku zmian. Leonardo Sigali nabawił się kontuzji kolana i na środku defensywy zastąpi go Sebastián Olivares. Po odbyciu kary za kartki do gry powinni wrócić José San Román.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-1-2
Agustín Orión – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emiliano Insúa – Cristian Erbes (Pablo Ledesma), Fernando Gago, Nicolás Colazo (Juan Sánchez Miño) – Juan Román Riquelme – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

Godoy Cruz de Mendoza: 4-4-2
Jorge Carranza – José San Román, Nicolás Sánchez, Sebastián Olivares, Leandro Grimi – Gonzalo Castellani, Diego Rodríguez, José Luis Fernández – Claudio Aquino (Gonzalo Díaz) – Facundo Castillón, Mauro Óbolo.

Sędzia: Diego Ceballos.

Spotkanie będzie transmitowane przez polski kanał sportowy Sportklub, który jest dostępny w platformie cyfrowej NC+ oraz w wielu sieciach kablowych.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.