Boca Juniors vs Gimnasia La Plata – nd. 23:20

W niedzielny późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Gimnasia La Plata w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2021. Więcej o tych rozgrywkach przeczytacie tutaj.

Bosteros inaugurują kolejne rozgrywki na krajowym podwórku. Dwa poprzednie zakończyły się ich triumfem. Tym razem w pierwszej fazie Boca zagra w grupie B z 12 innymi drużynami. Kadra drużyny praktycznie się nie zmieniła. Xeneizes co prawda pozyskali na zasadzie wolnego transferu Marcosa Rojo, któremu wygasła umowa z Manchesterem United, ale wielokrotny reprezentant Argentyny nie jest jeszcze fizycznie gotowy do gry.

Trener Miguel Angel Russo zamierza dokonać kilku zmian w składzie w porównaniu do tego co widzieliśmy pod koniec poprzedniego sezonu, czyli w styczniu br. Na prawej obronie zagra Leonardo Jara zamiast Julio Buffariniego. Na środku obrony Peruwiańczyk Carlos Zambrano wygrał rywalizacje z Lisandro Lopezem. Na lewej obronie zobaczymy Franka Fabrę, który choć był krytykowany za rewanżowy mecz z Santosem, gdzie osłabił drużynę czerwoną kartką, to jednak wystąpi, gdyż Emanuel Mas pauzuje dzisiaj za kartki.

W pomocy trener postawił na ofensywnego Edwina Cardone i młodego Alana Varela, którzy zajmą miejsca Eduardo Salvio i Jormana Campuzano (drobne problemy zdrowotne). Towarzyszyć im będą pewniacy czyli Sebastián Villa i Nicolás Capaldo. W ataku obok Teveza tym razem szansę dostanie Mauro Zárate, a nie Soldano.

Ekipę goście w ostatnim czasie opuściło kilku kluczowych graczy, bramkarz Jorge Brouna, obrońca Paolo Goltz i pomocnik Matías García.

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach zmierzyły się ze sobą 160 razy. Bosteros triumfowali 85 razy, Gimnasia 37 razy, a w 38 spotkaniach padł remis. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca i wynosi 297:174.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: Esteban Andrada – Leonardo Jara, Carlos Zambrano, Carlos Izquierdoz, Frank Fabra – Sebastián Villa, Nicolás Capaldo, Alan Varela, Edwin Cardona – Carlos Tevez, Mauro Zárate.

Gimnasia La Plata: Nelson Insfrán – Marcelo Weigandt, Maximiliano Coronel, Germán Guiffrey, Matías Melluso – Harrison Mancilla, Víctor Ayala – Erik Ramírez, Brahian Aleman, Matías Pérez García – José Paradela (Matías Miranda), Nicolás Contín.

Sędzia:Pablo Echavarría.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.