Boca Juniors vs Gimnasia La Plata – nd: 01:15

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Gimnasii La Plata w spotkaniu 19. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Xeneizes powinni ten mecz wygrać jeżeli wciąż chcą walczyć o awans do przyszłorocznego Copa Libertadores poprzez rozgrywki ligowe.

Bosteros wciąż walczą o czołowe miejsca w lidze i awans do Copa Libertadores 2022. O tym drugim decyduje łączny dorobek punktowy z trwającego sezonu i poprzedniego. Aktualna sytuacja tutaj. W tej chwili Boca Juniors po zeszłotygodniowej porażce z Velezem Sarsfield nie zajmują takowego miejsca, ale w razie wygranej mogą ponownie się na nim znaleźć, jeżeli swój mecz przegra Talleres Cordoba. Mimo to trener Sebastian Battaglia z powodu kilku kontuzji i półfinałowego meczu Copa Argentina z Argentinos Juniors w najbliższą środę, prawdopodobnie wystawi nieco eksperymentalny skład. Triumf w tych ostatnich rozgrywkach dałby Bosteros awans do fazy grupowej Copa Libertadores.

Porównując skład z ostatniego meczu ligowego z Velezem w wyjściowej „11” może dojść aż do sześciu zmian. Luís Advíncula, Carlos Zambrano i Esteban Rolón zastąpić mogą kontuzjowanych Marcelo Weigandta, Marcosa Rojo i Jormana Campuzano. Natomiast decyzją taktyczną Cristian Medina, Aaron Molinas i Norberto Briasco mogą zagrać w miejsce Rodrigo Montesa, Juana Ramíreza i Cristiana Pavóna.

Gimnasia nie przegrała w czterech ostatnich spotkaniach (2 wygrane i 2 remisy), aktualnie zajmuje 12. miejsce w tabeli z 25 punktami na koncie (5 mniej niż Boca). Goście wciąż mają szansę na grę w przyszłorocznym Copa Sudamericana wiec będą zdeterminowani by dzisiaj zapunktować na La Bombonera. Trener Néstor Gorosito prawdopodobnie powtórzy skład z ostatniego meczu z Central Cordoba zremisowanego 2:2 u siebie. Niewykluczone jednak, że Matías Pérez García może zastąpić Manuela Insaurralde.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 161 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 85 zwycięstw, Gimnasia wygrała 37 razy, a w 39 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 299:176. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors:  Agustín Rossi – Luís Advíncula, Carlos Zambrano , Carlos Izquierdoz , Frank Fabra – Cristian Medina , Esteban Rolón, Agustín Almendra – Aarona Molinasa – Norberto Briasco, Luis Vázquez.

Gimnasia La Plata: Rodrigo Rey – Francisco Gerometta, Leonardo Morales, Maximiliano Coronel, Lucas Licht – Manuel Insaurralde  (Matías Pérez García), Emanuel Cecchini, Brahian Aleman, Johan Carbonero – Luis Rodríguez, Rodrigo Holgado.

Sędzia: Ariel Penel.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.