Boca Juniors vs. Estudiantes – nd. 23:15

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Estudiantes de La Plata, w spotkaniu 7. kolejki sezonu Torneo AFA 2015.

Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, bo spotkają się ze sobą dwie czołowe drużyny argentyńskiej Primera Division, które reprezentują ją w tegorocznej edycji Copa Libertadores. Faworytem są jednak Bosteros i to z kilku powodów.

Xeneizes nie przegrali jeszcze w tym sezonie żadnego spotkania o stawkę, a ich bilans ligowy to 4 zwycięstwa i 2 remisu. Na La Bombonera wygrali jednak wszystkie 3 spotkania i dzisiaj zrobią wszystko, by zgarnąć komplet punktów i zbliżyć się na punkt do liderującego San Lorenzo.

Studenci swój udział w Copa Libertadores zawdzięczają po części Boca Juniors, którzy w “argentyńskim” spotkaniu barażowym ograli Velez Sarsfield i zapewnili sobie prawo gry w fazie grupowej. To zwolniło dla Estudiantes miejsce w kwalifikacjach, które udało im się przebrnąć i teraz w miarę udanie prezentują się w fazie grupowej.

Gospodarze zagrają bez Augustina Oriona (pauzuje za kartki), Fernando Gago (kontuzja) i Nicolása Lodeiro (kadra Urugwaju). Po urazie wraca za to Pablo Pérez. W drużynie gości zabraknie natomiast kontuzjowanych Sebastiána Domíngueza i Guido Carrillo oraz również powołanego do kadry Urugwaju, Álvaro Pereiry.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-3
Guillermo Sara – Gino Peruzzi, Daniel Díaz, Marco Torsiglieri, Nicolás Colazo – Marcelo Meli, Cristian Erbes, Pablo Pérez – Federico Carrizo, Daniel Osvaldo, Andrés Chávez.

Estudiantes de La Plata: 4-2-2
Hilario Navarro – Matías Aguirregaray, Jonathan Schunke, Leandro Desábato, Mauricio Rosales – Carlos Auzqui, Israel Damonte, Leonardo Gil, Juan Sánchez Miño – Ezequiel Cerutti, Diego Vera.

Sędzia: Diego Abal.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.