Boca Juniors vs Estudiantes – czw. 2:10

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na stadionie im. José Maríi Minella w Mar del Plata z Estudianted de La Plata, w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w ramach Torneos de Verano. Będzie to trzeci i ostatni mecz w ramach tzw. Copa de Oro.

Dzisiejsze spotkanie rozstrzygnie, które drużyna wywalczy Copa de Oro. Zdecydowanie bliżsi tego są Estudiantes, którzy mają na swoim koncie wygrany 4:2 mecz z Racing Club. Natomiast Xeneizes grając rezerwowym składem z La Academią przegrali w identycznym stosunku. To oznacza, że Boca Juniors potrzebują dzisiaj wygranej trzema golami, by ostatecznie triumfować w całej rywalizacji Copa de Oro.

Trener Rodolfo Arruabarrena podobnie jak w meczu z Racingiem wystawi rezerwowy skład, gdyż pierwszy garnitur oszczędza na sobotnie Superlasico z River Plate. W wyjściowej jedenastce pojawi się jednak dwójka zawodników z teoretycznie pierwszego składu, stoper Fernando Tobio i pomocnik Pablo Pérez. Ten pierwszy zajmie miejsce Alexis Rolina, który nie dość, że musi pauzować za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Racingiem, to jeszcze szuka sobie nowego pracodawcy, gdyż klub nie jest zadowolony z jego postawy. Natomiast na ławce rezerwowej zasiądzie Fernando Gago i jest to znakomita wiadomość, bo kapitan Xeneizes nie grał od 13 września 2015 roku, kiedy podczas meczu ligowego z River Plate doznał poważnej kontuzji mięśnia Achillesa lewej nogi.

Trener Estudiantes, Nelson Vivas, zamierza dzisiaj desygnować do gry najsilniejszy skład jakim dysponuje. Podczas ostatniego treningu indywidualnie pracował eks-napastnik Boca Juniors, Lucas Viatri, który ma skręconą kostkę. Zabrakło natomiast Mauricio Rosales,a, który podczas sobotniego sparingu z Nueva Chicago (0:0) doznał wstrząśnięcia mózgu.

Przypuszczalne składy wyjściowe:

Boca Juniors:
Guillermo Sara – Leonardo Jara, Fernando Tobio, Lisandro Magallán, Nicolás Colazo – Pablo Pérez, Andrés Cubas – Alexis Messidoro, Federico Carrizo – Cristian Pavón, Andrés Chávez.

Estudiantes de La Plata:
Mariano Andujar – Facundo Sánchez, Jonatan Schunke, Leandro Desábato, Lucas Diarte –  Santiago Ascacíbar, Israel Damonte – Augusto Solari, Gastón Fernández – Elías Umeres – Carlos Auzqui.

Stadion: im.  José María Minella w Mar del Plata.

Sędzia: Pedro Argañaraz.

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.