Boca Juniors vs. Deportivo Capiatá – czw. 2:15

Dzisiejszej nocy Boca Juniors podejmą na La Bombonera paragwajski Deportivo Capiatá, w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Copa Sudamericana.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania są gospodarze, którzy bardzo poważnie podchodzą do rywalizacji w tych rozgrywkach. Powodem jest fakt, że praktycznie jest to jedyna możliwa droga do zakwalifikowania się do przyszłorocznego Copa Libertadores (awans wywalczy argentyńska drużyna, która zajdzie w tych rozgrywkach najdalej), gdyż w lidze trudno liczyć, że Bosteros są jeszcze w stanie zdobyć mistrzostwo, gdy tracą do liderującego River Plate aż 8 punktów (pozostało osiem kolejek do końca). Nic dziwnego, że Xeneizes mają ambitne plany, by po raz trzeci w historii zdobyć ten drugi pod względem prestiży puchar w Ameryce Południowej (triumfowali w 2004i 2005 roku).

O dzisiejszym rywalu trudno powiedzieć cokolwiek poz tym, że we wcześniejszych dwóch rundach najpierw poradził sobie z urugwajskim Danubio (3:1 u siebie i 2:2 na wyjeździe) oraz wenezuelskim Caracas (1:1 u siebie i 3:1 na wyjeździe). W lidze paragwajskiej po 13 kolejkach Deportivo zajmuje dopiero 10. miejsce (na 12 drużyn) z 11 punktami na koncie i traci do liderującego Cerro Porteno aż 15 punktów (ma jeden mecz zaległy). W ostatnich pięciu potyczkach ligowych wywalczyło zaledwie punkcik, co może świadczyć, że również skupia się na rywalizacji pucharowej.

Jeżeli chodzi o skład Xeneizes, to w porównaniu do ostatniego meczu ligowego trener Arruabarrena dokona dwóch zmian. W ataku za Emmanuela Gigliottiego zagra Jonathan Calleri, a na lewej obronie Nicolás Colazo za Emanuela Insúę. Istnieje również możliwość bardzo ofensywnego ustawienia, w którym zamiast Federico Carrizo wystąpi Juan Manuel Martínez.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orión – Leandro Marín, Mariano Echeverría, Lisandro Magallán, Nicolás Colazo – Cesar Meli, Cristian Erbes, Gonzalo Castellani – Federico Carrizo (Juan Manuel Martínez), Jonathan Calleri, Andrés Chávez.

Deportivo Capiatá: 4-4-2
Antonio Franco – Angel Martínez, Jorge Paredes, Néstor González, Arturo Aquino – Carlos Ruiz Peralta, Blas Irala, Oscar Ruiz, Ricardo Ortiz – Fabio Escobar, Christian López.

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia).

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.