Boca Juniors vs Defensa y Justicia – sob. 22:15

W sobotni wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Defensa y Justicia, w spotkaniu 5. kolejki sezonu Torneo AFA 2015.

Nie opadł jeszcze kurz ze środowego boju z FC Zamora w Copa Libertadores, a Xeneizes czeka już kolejny pojedynek. Tym razem wyjątkowo w sobotę, a nie niedzielę, gdyż drużynę Rodolfo Arruabarreny już we wtorek (u nas 2:15 w środę) czeka w Wenezueli kolejny pojedynek z FC Zamora w fazie grupowej Pucharu Wyzwolicieli. W tej sytuacji Vasco tradycyjnie dokona rotacji w składzie, która jak do tej pory nie wpływa w większy sposób na wyniki drużyny.

W dzisiejszym spotkaniu oficjalny debiut w barwach Boca ma zaliczyć Gino Peruzzi, którego sprowadzono przed sezonem z włoskiej Catanii, ale kontuzja uniemożliwiała mu grę. Po raz pierwszy również w wyjściowym składzie w meczu ligowym zobaczymy Daniela Osvaldo. Do tej pory grał od początku w Copa Libertadores, a w lidze Vasco wprowadzał go w drugiej połowie. W sumie w składzie dojdzie do pięciu zmian w stosunku do meczu z Zamorą, Gino Peruzzi, Daniel Díaz, Fabián Monzón, Sebastián Palacios i Juan Manuel Martínez zastąpią Leandro Marína, Juana Cruza Komara, Nicolása Colazo, Cristiana Erbesa i Federico Carrizo.

Defensa y Justicia w dotychczasowych czterech spotkaniach zgromadziła 6 punktów. Najpierw wygrała na wyjeździe 1:0 z Gimnasią La Plata, następnie przegrała u siebie 1:2 z San Lorenzo i na wyjeździe 0:1 z Argentinos Juniors, a w poprzedniej kolejce pokonała skromnie u siebie 1:0 Banfield. Trener Darío Franco nie zamierza zmieniać zwycięskiego składu i postawi na identyczną jedenastkę, jak w poprzednim spotkaniu.

Tym razem nie będzie osobnego artykułu poświęconego statystykom, bo Xeneizes tylko raz w historii mieli okazję zmierzyć się z Defensa y Justicia w spotkaniu ligowym. W październiku 2014 roku pokonali rywala u siebie 2:0 po dwóch trafieniach Juana Manuela Martíneza.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orion – Gino Peruzzi, Daniel Díaz, Marco Torsiglieri, Luciano Monzón – Marcelo Meli, Fernando Gago, Nicolás Lodeiro – Sebastián Palacios, Daniel Osvaldo, Juan Manuel Martínez.

Defensa y Justicia: 4-3-3
Gabriel Arias – Damián Martínez, Esteban Saveljich, Carlos Matheu, Marcelo Benítez – Walter Busse, Damián Leyes, Axel Juárez – Ciro Rius, Juan Sánchez Sotelo, Eugenio Isnaldo.

Sędzia: orge Baliño.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.