Boca Juniors vs. Defensa y Justicia – nd. 22:15

W niedzielę późnym wieczorem Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Defensa y Justicia, w spotkaniu 13. kolejki sezonu Torneo de Transición 2014.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania są Xeneizes, którzy w czterech ostatnich spotkaniach ligowych zgromadzili 10 punktów i wciąż walczą o kolejne zwycięstwa dające im cień nadziei na dogonienie liderującego River Plate. Goście to tegoroczny beniaminek, który po raz pierwszy w swojej historii gra w Primera Division. Na razie nie wychodzi im to zbyt dobrze, bo zdobyli zaledwie 12 punktów i plasują się w ogonie ligowej tabeli oraz są murowanym kandydatem do spadku (decyduje trzyletnia średnia punktów). Co ciekawe jednak lepiej spisują się na wyjazdach, gdzie wywalczyli aż 8 z 12 zdobytych punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki).

W obecnej chwili priorytetem dla Bosteros jest rywalizacja w Copa Sudamericana, przez który chcą wywalczyć sobie prawo gry w przyszłorocznym Copa Libertadores. W czwartek w pierwszym meczu 1/4 finału podejmą u siebie paragwajski Cerro Porteño wiec trener Rodolfo Arruabarrena dokona rotacji w składzie i kilku zawodnikom pozwoli odpocząć. W obronie zachowa jedynie Lisandro Magallána, w pomocy Cesara Meli i Fernando Gago, a w ataku Federico Carrizo. Oznacza to, że od początku zagra aż sześciu zawodników, którzy nie rozpoczęli w czwartek meczu z Deportivo Capiatá. Napastnicy Juan Manuel Martínez i Emmanuel Gigliotti zostali wprowadzeni na boisko dopiero w drugiej połowie.

Trener beniaminka, Darío Franco, dokona dwóch zmian w składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Atlético de Rafaela w Copa Argentina. W obronie Luciano Vella zagra za  Javiera Yacuzzi, a w pomocy Nicolás Bertocchi zagra za kontuzjowanego Fernando Tellechea.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orion – Leandro Marín, Mariano Echeverría, Lisandro Magallán, Emanuel Insúa – Cesar Meli, Andrés Cubas, Fernando Gago – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti, Federico Carrizo.

Defensa y Justicia: 4-3-3
Fernando Pellegrino – Luciano Vella, Carlos Casteglione, Juan Tejera, Pablo De Miranda – Nery Leyes, Nicolás Bertocchi, Washington Camacho – Ciro Rius, Brian Fernández, Mariano Barbieri.

Sędzia: Néstor Pitana.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.