Boca Juniors vs Crucero del Norte – nd. 23:30

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Crucero del Norte, w spotkaniu 27. kolejki sezonu Torneo AFA 2015. Jeżeli wygrają to bardzo się zbliżą do upragnionego tytułu mistrzowskiego.

W sobotni wieczór w meczu na szczycie argentyńskiej Primera Division, San Lorenzo zremisowało 2:2 z Rosario Central, a to oznacza że Xeneizes potrzebują już tylko 7 punktów by po 4 latach ponownie zdobyć tytuł mistrzowski. Bosteros z dzisiejszym meczem mają ku temu jeszcze 4 spotkania, ale chyba nie ma lepszej okazji do zainkasowania kompletu punktów, niż potyczka u siebie z absolutnym beniaminkiem Primera Division. Do tego Crucero del Norte jest czerwoną latarnią rozgrywek, która w 26 spotkaniach wywalczyła zaledwie 14 oczek, przegrała wszystkie 13 spotkań wyjazdowych, a 7 ostatnich spotkań kończyło się jej porażkami. Czy z takim przeciwnikiem mogą stracić punkty pewnie podążający ku mistrzostwie Bosteros? Porażka Crucero del Norte w dzisiejszym spotkaniu będzie oznaczała dla tej drużyny degradację do Nacional B, ale jeżeli udałoby się im urwać punkty gospodarzom na La Bombonera to byłaby to megasensacja.

Trener Rodolfo Arruabarrena zapowiedział wystawienie do gry identycznej jedenastki jak w ubiegłotygodniowym spotkaniu z Banfield. Z powodu problemów zdrowotnych Vasco wciąż nie może skorzystać z usług Pablo Péreza i Marcelo Meliego, których powrót szykowany jest na kolejny mecz z Racing Club. Trzech zawodników Boca ma po 4 żółte kartki na koncie i grozi im zawieszenie na jeden mecz, jeżeli zostali by dzisiaj ukarani przez sędziego. W grupie tej są Carlos Tevez, Daniel Díaz i Luciano Monzón.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-1-2
Agustín Orion – Gino Peruzzi, Daniel Díaz, Fernando Tobio, Luciano Monzón – Rodrigo Bentancur, Cristian Erbes, Nicolás Colazo – Nicolás Lodeiro – Carlos Tevez, Jonathan Calleri.

Crucero del Norte: 5-3-2
Horacio Ramírez – Dante Bareyro, Gabriel Tomassini, Julio Barraza, Rodrigo Lechner, Nicolás Dematei – Gabriel Chironi, Fabio Vázquez, José Dujaut – Ariel Cólzera, Pablo Stupiski.

Sędzia: Mauro Vigliano.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.