Boca Juniors vs Colon Santa Fe – pon. 1:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Colon Santa Fe w spotkaniu 1. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2022. Więcej o tych rozgrywkach możecie przeczytać tutaj.

Bosteros przed sezonem wzmocnili się przyjściem Darío Benedetto, Pola Fernándeza, Nicolása Figala, Gastóna Ávili (powrócił z wypożyczenia w Rosario Central) i Leandro Breya. Dwaj pierwsi wybiegną dzisiaj w wyjściowym składzie. W kadrze meczowej nie ma Cristiana Pavona, który od lipca będzie prawdopodobnie graczem  brazylijskiego Atlético Mineiro. Pomocnik jest również zawieszony w rozgrywkach Copa Libertadores i władze klubu zastanawiają się czy go wziąć pod uwagę w najbliższym półroczu.

Goście są triumfatorem tych rozgrywek z poprzedniego roku. Dzięki temu szykują się do startu w Copa Libertadores. Dzisiaj w roli trenera zadebiutuje były trener Xeneizes Julio César Falcioni. Colon kilka dni temu zakupił z Boca Juniors napastnika Wanchope Ábilę. 32-latek dzisiaj jednak nie zagra gdyż jest kontuzjowany. Ponadto pozyskano również Juana Sánchez Miño, Joaquína Novillo, Jonathana Sandovala, Cristiana Vegę, Briana Farioli, Matíasa Ibáñeza i Pulga Rodrígueza. Trzech pierwszych i ostatni zagrają dzisiaj w wyjściowym składzie. Dodatkowo zmotywowany powinien być zwłaszcza Juana Sánchez Miño, który w latach 2004-2014 grał dla Bosteros, najpierw w ekipach młodzieżowych, a od 2010 w pierwszym zespole. W sumie zaliczył 79 oficjalnych spotkań i strzelił 6 goli, a następnie został sprzedany do włoskiego AC Torino.

Na trybunach La Bombonery spodziewany jest komplet 60 tysięcy widzów. To zapewne będzie atutem Xeneizes. Problem niestety będzie z murawą, która nie wygląda najlepiej po przeprowadzonym remoncie drenażu. System odprowadzania wody w końcu został całkowicie wymieniony, ale murawa nie jest w pełni równa i będzie potrzebowała jeszcze kilku tygodni by przypominać dywan. Udało się jednak uniknąć konieczności rozegrania pierwszych meczów sezonu na innych obiektach.

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach zmierzyły się ze sobą 83 razy. Bosteros triumfowali 49 razy, Colon 17 razy, a w 17 spotkaniach padł remis. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca i wynosi 138:67. Pełne i szczegółowe statystyki wszystkich spotkań tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Izquierdoz, Marcos Rojo, Frank Fabra – Guillermo Fernández, Jorman Campuzano, Juan Ramírez – Eduardo Salvio, Darío Benedetto, Sebastián Villa.

Colon Santa Fe: Leonardo Burián – Jonathan Sandoval, Paolo Goltz, Joaquín Novillo, Rafael Delgado – Cristian Bernardi, Rodrigo Aliendro, Federico Lértora, Juan Sánchez Miño – Facundo Farías, Luis Miguel Rodríguez.

Sędzia: Fernando Echenique.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.