Boca Juniors vs Colón de Santa Fe – nd. 01:30

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Colón de Santa Fe w spotkaniu 13. kolejki Superliga Argentina 2017/2018.

Po okresie przerwy letniej w Argentynie drużyna Boca Juniors meczem z Colón de Santa Fe wznawia rozgrywki ligowe. „Xeneizes” od razu staną przed szansą zwiększenia swojej przewagi nad drugim w tabeli San Lorenzo, które w piątek przegrało na wyjeździe 0:2 z Talleres. Jak obrońcy mistrzowskiego tytułu odniosą zwycięstwo to ich przewaga będzie wynosiła 6 oczek.

Mecz będzie również wyjątkowy w kontekście powrotu do drużyny Carlosa Téveza. Teraz „Apacz” będzie się meczem z Colónem ponownie witał z fanami na La Bombonera, a w grudniu 2016 roku właśnie meczem z tą ekipą żegnał się wyjeżdżając do Chin. Miejmy nadzieję, że jak wówczas Boca odniosą okazałe zwycięstwo (było 4:1), a Tévez strzeli bramkę.

Powrót bożyszcza tłumów oznacza również zmiany w schemacie gry. Dotychczas Guillermo Barros Schelotto stosował system 4-3-3, a teraz będzie to 4-2-3-1 lub 4-3-1-2. W jednym i drugim ustawieniu „Carlitos” będzie grał tuż za parą napastników lub wysuniętym napastnikiem.

Z graczy pozyskanych w ostatnim okienku transferowym jedynie Apacz wyjdzie w wyjściowej jedenastce. Obrońcy Julio Buffarini, Emmanuel Más i napastnik Ramón Ábila zasiądą na ławce rezerwowych.

Colon choć nie jest faworytem w dzisiejszym meczu może być groźny. W tabeli zajmuje 7. miejsce i znakomicie rozpoczął rozgrywki nie przegrywając w 10 pierwszych kolejkach. Załamanie przyszło dopiero w grudniu i wówczas ekipa z Santa Fe najpierw przegrała na wyjeździe 0:2 z Atlético de Tucumán, a następnie u siebie 0:2 z Talleres de Córdoba.

Ekipa Eduardo Domíngueza została w styczniu wzmocniona przez Gonzalo Escobara, Mariano Gonzáleza, Javier Correa i Alan Ruiza, ale żaden z nich nie wybiegnie w wyjściowym składzie przeciwko Boca.

Kadra Boca na mecz:

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi
Obrońcy: Paolo Goltz, Julio Buffarini, Emmanuel Más, Leonardo Jara, Lisandro Magallán, Frank Fabra, Santiago Vergini, Gino Peruzzi
Pomocnicy: Wílmar Barrios, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni, Edwin Cardona
Napastnicy: Cristian Pavón, Carlos Tévez, Walter Bou, Óscar Benítez, Ramón Ábila, Cristian Espinoza

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors (4-3-1-2):
Agustín Rossi – Leornardo Jara, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Frank Fabra – Nahitán Nández, Wílmar Barrios – Cristian Pavón, Carlos Tévez [C], Edwin Cardona – Walter Bou

Colón de Santa Fe (4-4-2):
Alexander Domínguez – Gustavo Toledo, Germán Conti [C], Jonathan Galván, Clemente Rodríguez – Christian Bernardi, Matías Fritzler, Pablo Ledesma, Marcelo Estigarribia – Crsitian Guanca, Diego Vera

Sędzia: Federico Beligoy

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź