Boca Juniors vs Colon Santa Fe – nd: 01:15

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Colon Santa Fe w spotkaniu 13. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Bosteros ostatnio lepiej punktują na wyjazdach niż u siebie, ale miejmy nadzieję, że po ponad miesiącu odniosą pierwszą wygraną na swoim kultowym obiekcie.

Colon Santa Fe to aktualny mistrz, który jednak w tym sezonie nie spisuje się już tak dobrze. Aktualnie ma o jeden punkt więcej niż Bosteros i w razie wygranej ekipy Sebastiana Battaglii zostanie wyprzedzony w ligowej tabeli. Dla Boca Juniors będzie to również generalne przetarcie i sprawdzian przed przyszłotygodniowym wyjazdowym Superclasico z River Plate.

Objęcie posady trenerskiej przez Battaglię znacznie poprawiło wyniki Xeneizes. Wygrali oni 4 mecze ligowe 2 zremisowali i po serii rzutów karnych z Patronato w środku tygodnia awansowali do półfinału Copa Argentina. Te drugie rozgrywki będą dla Bosteros najkrótszą drogą do Copa Libertadores 2022. Z ligi awansować będzie bardzo trudno, a do wygrania Copa Argentina pozostały już tylko dwa spotkania, a potencjalni rywale nie rzucają na kolana.

Trener Battaglia mając na uwadze zmęczenie teoretycznie podstawowych graczy po środowym boju z Patronato w Copa Argentina zamierza dzisiaj wystawić skład oparty o kilku potencjalnych rezerwowych. Pytanie jednak, kto aktualnie jest podstawowym graczem, a kto rezerwowym? W ubiegłym tygodniu potencjalni rezerwowy 0grali w lidze na wyjeździe Atletico Tucuman, a podstawowy skład męczył się w środku tygodnia z Patronato i wygrał dopiero po serii rzutów karnych.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 82 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 48 zwycięstw, Colon Santa Fe wygrał 17 razy, a w 17 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 137:67. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors:  Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Izquierdoz, Marcos Rojo, Frank Fabra – Diego González, Jorman Campuzano (Esteban Rolón), Rodrigo Montes, Aaron Molinas – Cristian Pavón, Luis Vázquez.

Colon Santa Fe: Leonardo Burián – Facundo Mura, Bruno Bianchi, Paolo Goltz, Rafael Delgado, Eric Meza – Federico Lértora (Yeiler Goez) – Cristian Bernardi, Rodrigo Aliendro, Alexis Castro (Cristian Ferreira) – Facundo Farías.

Sędzia: Nicolás Lamolina.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.