Boca Juniors vs Chacarita Juniors – nd. 23:05

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Chacarita Juniors w spotkaniu 5. kolejki Superliga Argentina 2017/2018.

Xeneizes w tygodniu przegrali 0:1 z Rosario Central w 1/8 finału Copa Argentina i odpadli z dalszej rywalizacji. W lidze to jednak oni są samodzielnym liderem tabeli z kompletem 12 oczek na swoim koncie. Jeżeli dzisiaj wygrają to pozostaną na jej czele, a i remis spowoduje, że w najgorszym wypadku będą współliderem z River Plate o ile Millonarios ograją na wyjeździe Tigre.

Chacarita Juniors to beniaminek Superligi, który wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po kilku latach spędzonych w Nacional B. Goście do tej pory rozegrali zaledwie 3 mecze i jeszcze nie wygrali. Po dwóch remisach, 1:1 u siebie z Tigre i 1:1 na wyjeździe z Atletico Tucuman, w ubiegłym tygodniu ulegli u siebie 0:1 Talleres Cordoba. W tej sytuacji zdecydowanym faworytem meczu są Bosteros i inny wynik niż ich wygrana będzie ogromną niespodzianką.

Jeżeli chodzi o skład wyjściowy to trener Guillermo Barros Schelotto wystawi identyczną jedenastkę jak w czterech poprzednich meczach ligowych. Natomiast w składzie beniaminka zanosi się na trzy zmiany. W ataku Ijiel Protti zastąpi pauzującego za kartki Alejandro Gagliardiego, a obrońca Nahuel Menéndez i pomocnik Miguel Mellado zagrają odpowiednio za Juan Gonzáleza i Emmanuela Martíneza.

Kadra Boca na mecz

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi.
Obrońcy: Leonardo Jara, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Frank Fabra, Santiago Vergini, Gino Peruzzi.
Pomocnicy: Fernando Gago, Pablo Pérez, Wilmar Barrios, Edwin Cardona, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni.
Napastnicy: Walter Bou, Agustín Bouzat, Junior Benítez, Cristian Pavón, Darío Benedetto y Cristian Espinoza.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors (4-3-3):
Agustín Rossi – Leonardo Jara, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Frank Fabra – Pablo Pérez, Wilmar Barrios, Fernando Gago – Cristian Pavón, Darío Benedetto, Edwin Cardona.

Chacarita Juniors (4-3-3):
Pedro Fernández – Nahuel Menéndez, Germán Re, Federico Rosso, Gabriel Lazarte – Juan Imbert, Cristian Erbes, Miguel Mellado – Javier Mendoza, Ijiel Protti, Matías Rodríguez.

Sędzia: Néstor Pitana.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.