Boca Juniors vs Central Cordoba – nd. 02:00

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Central Cordoba w spotkaniu 25. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Będzie to ostatnie spotkanie Xeneizes w tym sezonie ligowym i po wygraniu Copa Argentina nie ma już żadnego gatunkowego znaczenia.

Triumfując w środę nad Talleres Cordoba w finale Copa Argentina Boca Juniors zapewnili już sobie awans do fazy grupowej Copa Libertadores 2022. Stawką dzisiejszego meczu jest już tylko to, które miejsce w ligowej tabeli zajmą Bosteros na koniec rozgrywek. Po wczorajszych wpadkach Estudiantes i Velezu mogą w razie wygranej awansować z 7. na co najmniej 5. pozycję w tabeli, a w razie straty oczek przez Colon nawet na 4.

Patrząc na pozycje obu drużyn w tabeli zdecydowanym faworytem są Xeneizes. Central zajmują dopiero 20. pozycję w tabeli i zgromadzili 12 pkt. mniej niż Boca. Jednak finisz ekipy Kordoby jest znakomity. W pięciu ostatnich meczach odnieśli 4 zwycięstwa i tylko raz przegrali. Ponadto Bosteros zagrają rezerwowym składem, gdyż podstawowi gracze odpoczywają po środowym finale krajowego pucharu i przed wylotem do Arabii Saudyjskiej, gdzie w tygodniu zmierzą się towarzysko z FC Barceloną o Puchar Diego Maradony. Z drugiej strony kilku graczy Boca jest na przysłowiowym wylocie z klubu i być może będą się dzisiaj chcieli pokazać potencjalnym nabywcom lub przekonać władze klubu by otrzymać kolejną szansę w klubie.

Dla gości stawka meczu jest zdecydowanie wyższa. Choć nie mają szans na południowoamerykańskie puchary to walczą o jak najlepszą średnią punktów braną pod uwagę przy degradacji.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w zaledwie 3 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 1 zwycięstwo, 1 raz zremisowali i 1 raz przegrali. Bilans bramkowy 6:3 dla Xeneizes. Dwa pierwsze spotkania odbyły się już bardzo dawno temu w 1967 (1:2) i 1971 roku (1:1). Ostatni pojedynek stoczono w lutym 2020 roku i zakończył się efektowną wyjazdową wygraną Boca 4:0. Dwie bramki strzelił Tevez, a po jednej dorzucili Savio i Pavon, których dzisiaj możemy zobaczyć na boisku.

Newell’s wygrali 45 razy, a w 49 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 255:191. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors:  Agustín Rossi – Eros Mancuso, Lisandro López, Carlos Zambrano, Agustín Sandez – Aaron Molinas, Alan Varela, Diego González – Eduardo Salvio, Exequiel Zeballos, Cristian Pavón.

Central Cordoba: César Taborda – Gonzalo Bettini, Alejandro Maciel, Franco Sbuttoni, Nahuel Banegas – Lucas Melano, Cristian Vega, Jesús Soraire, Alejandro Martínez – Milton Giménez, Sebastián Ribas.

Sędzia: Mauro Vigliano.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.