Boca Juniors vs Belgrano – nd. 23:00

W niedzielny wieczór Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Belgrano de Cordoba w spotkaniu 2. kolejki sezonu Primera División 2016/17.

Xeneizes rozpoczęli rozgrywki ligowe od wyjazdowej porażki z broniącym tytułu Lanus. Będą wiec dzisiaj chcieli koniecznie wygrać i tym samym przywitać się ze swoimi fanami na La Bombonera. Belgrano również zanotowało ligowy falstart przegrywając u siebie 0:1 z Independiente, ale w międzyczasie awansowali do 1/4 finału Copa Argentina wygrywając 2:1 z Defensa y Justicia.

Trener Guillermo Barros Schelotto dokona czterech zmian w składzie w porównaniu do meczu z Lanus. Na środku obrony Fernando Tobio zagra zamiast Juana Manuela Insaurralde (zawinił przy golu Lautaro Acosty dla Lanus). W pomocy Andrés Cubas zastąpi kontuzjowanego Rodrigo Bentancur, a do dwóch kolejnych zmian dojdzie w linii ofensywnej gdzie Ricardo Centurión zagra zamiast Gonzalo Castellaniego, a na szpicy Walter Bou zamiast Darío Benedetto.

W drużynie gości zapowiada się również sporo zmian tym bardziej, że trener Esteban Teté González kilku zawodników będzie oszczędzał na czwartkowy rewanż z Estudiantes La Plata w rozgrywkach Copa Sudamericana. W pierwszym meczu u siebie górą byli Studenci, którzy wygrali 1:0. I tak zapowiadane zmiany to Cristian Lema za Cristiana Romero, Federico Alvarez za José Rojasa, Gastón Alvarez Suárez za Federico Lértora, Gabriel Alaníz za Jorge Velázqueza oraz Mauro Obolo za Claudio Bielera.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-2-3-1
Guillermo Sara – Gino Peruzzi, Santiago Vergini, Fernando Tobio, Frank Fabra – Pablo Pérez, Andrés Cubas – Cristian Pavón, Carlos Tevez, Ricardo Centurión – Walter Bou.

Belgrano de Cordoba: 4-2-3-1
Juan Carlos Olave – Renzo Sarabia, Cristian Lema, Aveldaño, Federico Alvarez – Estevenaux, Mario Bolatti, Gaston Alvarez Suárez, Matías Suárez – Gabriel Alaníz, Mauro Obolo.

Sędzia: Germán Delfino.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.