Boca Juniors vs Banfield – nd. 23:15

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Banfield, w spotkaniu 26. kolejki sezonu Torneo AFA 2015.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu są Xeneizes, którzy staną przed ogromną szansą na odskoczenie w tabeli na 4 oczka od San Lorenzo, które w sobotę tylko zremisowało 1:1 na wyjeździe z Tigre. Do końca rozgrywek zostaną już tylko 4 kolejki wiec w tym kontekście czteropunktowa przewaga może być kluczowa w kontekście walki o mistrzostwo.

Banfield wcale nie musi być łatwym rywalem. Goście nie przegrali ośmiu ostatnich spotkań ligowych (5 zwycięstw i 3 remisy), a na wyjazdach prezentują się wręcz rewelacyjnie. Z 43 zdobytych punktów aż 24 wywalczyli na obcych stadionach, co w kontekście identycznego “trendu” Bosteros, którzy jeżeli gubią punkty to na La Bombonera, nakazuje wielką ostrożność. Banfield ma również o co walczyć, bo wciąż liczy się w walce o miejsca 3-6, dające prawo gry w play-off o Copa Libertadores.

W obecnym sezonie obie drużyny miały już okazję zmierzyć się ze sobą w Copa Argentina. Pod koniec lipca Xeneizes pewnie wygrali 3:0 i wyeliminowali dzisiejszego rywala z dalszej rywalizacji.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-1-2
Agustín Orion – Gino Peruzzi, Daniel Díaz, Fernando Tobio, Luciano Monzón – Rodrigo Bentancur, Cristian Erbes, Nicolás Colazo – Nicolás Lodeiro – Carlos Tevez, Jonathan Calleri.

Banfield: 4-3-1-2
Enrique Bologna – Nahuel Yeri, Nicolás Bianchi Arce, Sergio Vittor, Luciano Civelli – Nicolás Domingo, Iván Rossi, Walter Erviti – Juan Cazares – Giovanni Simeone, Mauricio Cuero.

Sędzia: Silvio Trucco.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.