Boca Juniors vs Atletico Tucuman – sob. 23:00

W sobotni późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Atletico Tucuman w spotkaniu 10. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2021. Więcej o tych rozgrywkach możecie przeczytać tutaj.

Xeneizes nie wystąpią dzisiaj w teoretycznie najsilniejszym składzie, gdyż kilku graczy będzie oszczędzanych na środowy, wyjazdowy mecz grupowy Copa Libertadores z boliwijskim The Strongest. I tak trener Miguel Angel Russo nie wystawi dzisiaj w wyjściowej jedenastce Estebana Andrady, Marcosa Rojo, Carlosa Zambrano i Edwina Cardony oraz pauzującego za kartki Jormana Campuzano, a w ich miejsce wejdą Agustín Rossi, Lisandro López, Alan Varela, Cristian Medina i Mauro Zárate.

Sytuacja Boca Juniors w tabeli grupy B nie jest komfortowa. Do końca rywalizacji grupowej pozostały już tylko 4 spotkania, a po piątkowych meczach Bosteros wypadli z pierwszej czwórki dającej prawo gry w playoffach. Dzisiejsza wygrana spowodowałaby jednak ich ponowny awans na 3-4 pozycję. Różnice pomiędzy miejscami od 2 do 9 są niewielkie i wynoszą maksymalnie 4 oczka. Oznacza to, że zażarta walka o playoffy będzie trwała do ostatniej kolejki.

Atletico Tucuman jest właśnie jedną z tych drużyn, która wciąż ma spore szanse na załapanie się do pierwszej czwórki. Goście mają tylko punkt mniej niż Boca i mogą być dzisiaj bardzo trudnym rywalem dla Bosteros. Dwa ostatnie mecze ekipa z Tucuman wygrała, a od czterech spotkań nie poniosła porażki. Ponadto trener Omar De Felippe będzie mógł już dzisiaj skorzystać z Guillermo Acosty i Ramiro Carrery, którzy nie zagrali w ostatnim meczu z Velezem (wygrana u siebie 2:0 nad liderem grupy B). Ten pierwszy musiał wówczas pauzować za kartki, a drugi był kontuzjowany.

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach (bez towarzyskich) zmierzyły się ze sobą zaledwie 18 razy. Bosteros triumfowali 7 razy, Atletico również 7 raz i w 4 spotkaniach padł wynik remisowy. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca Juniors i wynosi 27 goli strzelonych i 23 stracone.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors:  Agustín Rossi – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Frank Fabra (Emmanuel Mas) – Agustín Almendra, Alan Varela, Cristian Medina – Sebastián Villa, Carlos Tevez, Mauro Zárate.

Atletico Tucuman: Cristian Lucchetti – Marcelo Ortiz, Mauro Osores, Guillermo Ortiz, Gabriel Risso Patrón – Leonardo Heredia, Abel Bustos, Cristian Erbes, Ramiro Ruiz Rodríguez – Oscar Benítez, Javier Toledo

Sędzia: Jorge Baliño.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.