Boca Juniors vs Atletico Tucuman – nd. 23:00

W niedzielę późnym wieczorem czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Atletico Tucuman w spotkaniu 16. kolejki Liga Profesional de Fútbol. Mecz poprowadzi jako sędzia główny Fernando Espinoza.

Boca Juniors w tym sezonie są bardzo nieregularni i zwycięstwa przeplatają wpadkami. Co prawda nie przegrali czterech ostatnich spotkań, ale dwa remisy uniemożliwiają skuteczne gonienie ligowej czołówki. Dzisiaj ekipę Hugo Ibarry czeka być może kluczowe spotkanie w kontekście przedłużenia marzeń o mistrzostwie. Na La Bombonera zawita rewelacyjny lider Atletico Tucuman, który ma w tej chwili 9 oczek przewagi nad Bosteros. Ewentualna wygrana zmniejszyłaby dystans do 6 oczek, ale porażka zwiększa aż do 12. W tej sytuacji jest to spotkanie o bardzo dużym znaczeniu.

Xeneizes w tym sezonie dosyć dobrze punktują na La Bombonera z 23 punktów 18 zdobyli u siebie. Atletico z kolei to typowa ekipa swojego podwórka. Z 32 oczek tylko 12 wywalczyli na wyjazdach, ale przegrali tylko raz (3 wygrane, 3 remisy i 1 porażka).

Trener Hugo Ibarra będzie już mógł dzisiaj skorzystać z obrońców Carlosa Zambrano i Franka Fabry, którzy zastąpią Facundo Roncaglię i Agustína Sandeza. Reszta składu wyjściowego będzie identyczna jak w ostatnim meczu z Defensa y Justicia.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w zaledwie 20 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 9 zwycięstw, Atletico wygrało 7 razy, a w 4 meczach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 32:25. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Zambrano, Nicolás Figal, Frank Fabra – Guillermo “Pol” Fernández, Alan Varela, Juan Ramírez – Oscar Romero – Sebastián Villa, Luis Vázquez.

Atletico Tucuman: Carlos Lampe – Martín Garay, Bruno Bianchi, Manuel Capasso, Gabriel Risso Patrón – Renzo Tesuri, Guillermo Acosta, Joaquín Pereyra, Ramiro Carrera – Cristian Menéndez, Ramiro Ruiz Rodríguez (Augusto Lotti).

Sędzia: Fernando Espinoza.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.