Boca Juniors vs Arsenal Sarandi – nd. 23:15

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Arsenalu de Sarandi w spotkaniu 11. kolejki Superliga Argentina 2017/2018.

Przewaga liderujących w tabeli Xeneizes zmalała praktycznie do zera. W tygodniu swój mecz rozgrywany awansem wygrało San Lorenzo i w tej chwili zrównało się punktami z Bosteros, mając jeden mecz więcej rozegrany. Jeżeli o 21:00 El Ciclon ugrają jakieś punkty w wyjazdowym meczu z Tigre to nawet wyprzedzą Boca w tabeli.

Po spektakularnym sukcesie w Superclasico Xeneizes przegrali dwa mecze z rzędu z Racing Club i Rosario Central. Miejmy nadzieję, że dzisiaj w końcu wrócą na tory wygranych, a okazja jest ku temu znakomita. Arsenal de Sarandi to czerwona latarnia rozgrywek i z 5 punktami na koncie zamyka tabelę. Trzeba jednak na nich uważać bo 4 oczka wywalczyli na wyjazdach, a tylko 1 u siebie. Udało im się pokonać na wyjeździe Banfield 1:2 i zremisować bezbramkowo z Atletico Tucuman.

Trener Guillermo Barros Schelotto ma problemy z zestawieniem linii ataku. Poważna kontuzja wykluczyła superstrzelca Dario Benedetto na ponad sześć miesięcy. Urazu nabawił się również Walter Bou zastępujący go w Rosario. W tej sytuacji na szpicy zagra młody Guido Vadala, który w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Union de Santa Fe. Kartki wykluczyły z tego meczu  Paolo Goltz i Pablo Pereza. Tego pierwszego na środku obrony zastąpi Santiago Vergini, a tego drugiego w pomocy cofnięty z pierwszej linii Edwin Cardona. Za Kolumbijczyka na skrzydle zagra z kolei Cristian Espinoza. Na prawą obronę po kontuzji wraca Leonardo Jara i zagra zamiast Gino Peruzziego.

Kadra Boca na mecz

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi
Obrońcy: Leonardo Jara, Lisandro Magallán, Frank Fabra, Santiago Vergini, Gino Peruzzi, Juan Manuel Insaurralde, Nahuel Molina.
Pomocnicy: Wilmar Barrios, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni, Edwin Cardona, Gonzalo Lamardo.
Napastnicy: Cristian Pavón, Agustín Bouzat, Mateo Retegui, Guido Vadalá, Cristian Espinoza.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors (4-3-3):
Agustín Rossi – Leonardo Jara, Santiago Vergini, Lisandro Magallán, Frank Fabra – Nahitán Nández, Wilmar Barrios, Edwin Cardona – Cristian Pavón, Guido Vadalá, Cristian Espinoza.

Arsenal de Sarandi (4-2-2-2):
Pablo Santillo – Sergio Velázquez, Marcos Curado (Julián Cardozo), Facundo Monteseirín, Claudio Corvalán – Germán Ferreyra (David Drocco), Emiliano Papa – Leonardo Rolón, Lucas Wílchez – Federico Milo, Rodrigo Contreras.

Sędzia: Facundo Tello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

 

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź