Boca Juniors vs. Arsenal de Sarandi – nd. 23:15

Dzisiaj późnym wieczorem Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Arsenalu de Sarandi, w spotkaniu 16. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Teoretycznie zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu są Bosteros i to z kilku powodów. W dotychczasowej rywalizacji zgromadzili więcej punktów od gości (Boca ma ich 20 a Arsenal zaledwie 14) i grają u siebie. Nie przegrali czterech ostatnich spotkań (2 zwycięstwa i 2 remisy) i nie stracili w nich ani jednej bramki. Arsenal de Sarandi w obecnym sezonie koncentruje się na rywalizacji w Copa Libertadores 2014 i wychodzi mu to w miarę dobrze. Właśnie ten fakt również będzie przemawiał za gospodarzami, gdyż El Viaducto w czwartek podejmowali u siebie Union Espaniola w pierwszym spotkaniu 1/8 finału (bezbramkowy remis), a już w najbliższą środę czeka ich rewanż w Chile. W tej sytuacji część zawodników może czuć zmęczenie w kościach, a część może odpoczywać przed rewanżem.

Dla Xeneizes obecny sezon jest już stracony, bo na cztery kolejki przed końcem rywalizacji nie mają już szans na mistrzostwo. Pozostaje im już tylko walka o zakwalifikowanie się do Copa Sudamericana 2014. Skomplikowane zasady kwalifikacji argentyńskich drużyn znajdziecie tutaj. Bosteros aktualnie zajmują miejsce dające im kwalifikację, ale do końca muszą gromadzić punkty by jej nie stracić.

Jeżeli chodzi o kwestie personalne, to Carlos Bianchi szykuje trzy zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Tigre. Całkowicie zmieniona zostanie linia ataku, gdzie wraca duet Juan Manuel Martínez i Emmanuel Gigliotti, który zastąpi parę Luciano Acosta i Claudio Riaño. Natomiast w pomocy w miejsce Nicolása Colazo zagra Juan Sánchez Miño.

Dodatkowym smaczkiem spotkania jest obsada sztabu szkoleniowego Arsenalu. Od niedawna pierwszym trenerem jest Martin Palermo, najlepszy strzelec w historii Boca Juniors, a jego asystentami są inni dwaj byli zawodnicy Xeneizes, Roberto Abbondanzieri i Rolando Schiavi. Tytan udanie zadebiutował na ławce El Viaducto w poprzednim tygodniu, prowadząc El Viaducto do zwycięstw 3:1 u siebie z Lanus. Gorzej poszło mu w czwartek w Copa Libertadores, o czym wyżej wspomniałem.

Palermo mając przed sobą środowy rewanż w Chile z Unionem Espaniola dokona aż czterech zmian w wyjściowym składzie. Również całkowicie zmieni obsadę napadu. Zamiast duetu Sperduti-Caraglio zagrają Furch-Zelaya. W pomocy Matías Sánchez i Federico Freire  zostaną zastąpieni przez Franco Zuculiniego i Matíasa Zaldivię. Nie będzie oszczędzany filar obrony Mariano Echeverría, gdyż w czwartek zobaczył czerwoną kartkę i w rewanżowym meczu z Unionem Espaniola nie będzie mógł zagrać.

Przypuszczalne składy

Boca Juniors: 4-3-1-2
Agustín Orion – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Cristian Erbes, Federico Bravo, Juan Sánchez Miño – Juan Román Riquelme – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

Arsenal de Sarandi: 4-4-2
Cristian Campestrini – Martín Nervo, Mariano Echeverría, Diego Braghieri, Damián Pérez – Franco Zuculini, Matías Zaldivia, Iván Marcone, Martín Rolle – Emilio Zelaya, Julio Fruch.

Sędzia: Diego Ceballos.

 

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.