Boca Juniors vs Argentinos Juniors – sob. 23:40

W sobotni późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera drużynę Argentinos Juniors w spotkaniu 15. kolejki Superliga Argentina. Mecz zapowiada się arcyciekawie i hitowo, bo spotkają się ze sobą współliderzy rozgrywek. Oba kluby po 14. kolejkach zgromadziły pod 28 punktów i niewykluczone, że dzisiejszy wynik będzie kluczowy w kontekście walki o tytuł mistrzowski.

Dzisiejszy mecz będzie ostatnim na La Bombonera w tym roku. Xeneizes będzie jeszcze czekało tylko wyjazdowe spotkanie z Rosario Central. Będzie to wiec pożegnanie z własnymi kibicami i niewykluczone, że dla trenera i niektórych zawodników definitywne. Jeżeli w grudniowych wyborach na prezydenta Boca Juniors wygra opcja Jorge Amor Ameala z Riquelme to może dojść w klubie do prawdziwej rewolucji. Stawka spotkania również jest olbrzymia, bo wygrana pozwoliłaby samodzielnie pozostać na fotelu lidera.

Trener Gustavo Alfaro zamierza dokonać tylko jednaj zmiany w porównaniu do ostatniego meczu z Unionem. Do defensywy wraca Franco Fabra, który ostatnio pauzował za czerwoną kartkę i na ławce usiądzie Emmanuel Mas. Pierwotnie zamierzał również wystawić w ataku Carlosa Teveza, ale ten doznał urazu i ostatecznie gospodarze zagrają z jednym nominalnym napastnikiem Ramonem Abilą, a za nim będzie jak w ostatnim meczu operował Alexis Mac Allister.

Goście są rewelacją rozgrywek. Średnia z 3 ostatnim lat decydująca o spadkach przed sezonem zapowiadała ciężką walkę o uniknięcie degradacji. Teraz po tak kapitalnej grze goście są już w dosyć korzystnej sytuacji. Podobnie jak w przypadku gospodarzy w wyjściowej jedenastce dojdzie tylko do jednej zmiany, ale kluczowej. Filar defensywy Carlos Quintana doznał kontuzji i zastąpi go Marcos Angeleri.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors (4-2-3-1):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Frank Fabra – Nicolás Capaldo, Iván Marcone – Eduardo Salvio, Alexis Mac Allister, Emmanuel Reynoso – Ramón Abila.

Argentinos Juniors (4-4-2):
Lucas Cháves – Jonathan Sandoval, Miguel Angel Torrén, Marcos Angeleri, Elías Gómez – Francis Mac Allister, Fausto Vera, Damián Batallini, Iván Colman – Gabriel Hauche, Santiago Silva.

Sędzia: Andrés Merlos.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na podstronę:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.