Boca Juniors vs Argentinos Juniors – nd. 23:45

W niedzielny wieczór Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Argentinos Juniors w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Copa de La Superliga. W pierwszym spotkaniu padł wynik bezbramkowy, co stawia “Xeneizes” w roli faworyta do awansu do finału. Tam już czeka Tigre, które w drugim półfinale dwukrotnie ograł Atlético de Tucumán 5:0 (u siebie) i 1:0 (na wyjeździe).

Zdecydowanym faworytem do awansu po pierwszym spotkaniu są Boca Juniors, ale gości nie można lekceważyć. Dla nich również wygranie Copa de La Superliga jest priorytetem o czym świadczy fakt, że w czwartkowym meczu Copa Sudamericana przeciwko kolumbijskiemu Deportes Tolima trener Diego Dabove wystawił rezerwowy skład, oszczędzając kluczowych graczy na rewanż z Boca. Mimo to Argentinos Juniors ograli Tolimę 1:0 po trafieniu Carlosa Quintany.

“Bosteros” w ostatnich trzech spotkaniach nie potrafili strzelić bramki, ale również ich nie tracili. Ich gra delikatnie mówiąc nie zachwycała. Teraz jednak po raz pierwszy od dłuższego czasu drużyna nie grała meczu w środku tygodnia wiec zawodnicy mieli czas na odpoczynek i wyleczenie drobnych dolegliwości. Do wyjściowego składy wraca środkowy obrońca Carlos Izquierdoz, który w zeszłym tygodniu pauzował za kartki.  Druga zmiana ma wymiar taktyczny i Mauro Zárate zagra na skrzydle kosztem młodziutkiego Agustína Obando. Tak wiec trener Gustavo Alfaro wystawia najsilniejszy skład, który ma wywalczyć finał tych rozgrywek.

Finał Copa de La Superliga zaplanowano na niedzielę 2 czerwca i zostanie on rozegrany na stadionie im. Mario Alberto Kempesa w Kordobie.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors (4-2-3-1):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más – Iván Marcone, Nahitan Nández – Cristian Pavón, Carlos Tévez, Mauro Zárate – Darío Benedetto

Argentinos Juniors (4-3-3):
Lucas Chávez – Jonathan Sandoval, Miguel Torrén, Carlos Quintana, Elías Gómez – Matías Romero, Franco Moyano, Alexis Mac Allister – Leandro Paiva, Claudio Spinelli, Gabriel Hauche

Sędzia: Facundo Tello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.