Boca flesz

prasaDo treningów wrócili kontuzjowani ostatnio Andrés Chávez, Alexis Rolín i Nicolás Lodeiro, którzy nie mogli zagrać z Union de Santa Fe. Natomiast po tym spotkaniu z drobnymi urazami borykają się Fernando Gago, Daniel Díaz i Cristian Erbes.

Augustin Orion, którzy w niedzielnym spotkaniu otrzymał czerwoną kartkę, będzie karnie pauzował w dwóch spotkaniach ligowych. Na całe szczęście dla bramkarza Xeneizes AFA nie potraktowało jego wykroczenia jako recydywy. Orion w 6. kolejce ligowej został wyrzucony z boiska w wyjazdowym spotkaniu z San Martin de San Juan za równie brutalny faul na Carlosie Bueno. Wówczas zawieszono go na 4 spotkania.

***

Ostatecznie nie udało się władzom Boca Juniors przekonać innych klubów, by mecze 23. kolejki ligowej (weekend 4-7 września) zostały przełożone na inny termin. Przypadający wówczas termin reprezentacyjny FIFA powoduje, że Bosteros w zapowiadającym się na hit spotkaniu z San Lorenzo zagrają bez kilku kluczowych zawodników. Do reprezentacji Argentyny powołani zostaną zapewne Carlos Tevez i Fernando Gago, Nicolás Lodeiro do kadry Urugwaju, a José Fuenzalida do kadry Chile. San Lorenzo “straci” natomiast tylko Paragwajczyka, Néstora Ortigozę.

Po 19. kolejkach Boca Juniors i San Lorenzo otwierają ligową tabelę z 40 oczkami na koncie i niewykluczone, że klasyk pomiędzy nimi będzie miał kluczowe znaczenie dla losów mistrzostwa. W tej sytuacji władze “El Ciclon” skutecznie zablokowały starania Xeneizes w AFA. Za propozycją przełożenia 23. kolejki głosowało 13 przedstawicieli, a przeciwko 20. Nie głosowali przedstawiciele Racing Club, River Plate i Independiente, których zabrakło na posiedzeniu AFA.

***

Napastnik Daniel Osvaldo, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Boca Juniors, podpisze dwuletnią umowę z FC Porto.

espndeportes – telam.com – ole.com.ar

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.