¡BOCA CAMPEÓN!

Boca Juniors wywalczyli we wtorek 32. tytuł mistrza Argentyny w swojej historii. Cel ten osiągnęli nie wychodząc na murawę, bo w roli koronującego wystąpili gracze San Lorenzo, którzy ograli 1:0 Banfield i tym samym przypieczętowali tryumf “Bosteros” w Primera División.

Na dwie kolejki przed końcem rywalizacji Boca Juniors mieli 5 punktów przewagi nad Banfield i 7 nad River Plate. Wiadome więc było, że matematycznie mogą zostać przegonieni jedynie przez tych pierwszych. Ekipa prowadzona przez byłego trenera “Bosteros”, Julio Cesara Falcioniego, musiała jednak wszystkie mecze wygrać i liczyć na dwie porażki Boca.

Złudzeń pozbawiło ich jednak San Lorenzo walczące o awans do przyszłorocznego Copa Libertadores. “Cuervos” wygrali u siebie 1:0 po trafieniu Fernando Belluschiego w 56. minucie, a w samej końcówce wynik mogli nawet podwyższyć, ale Nestor Ortigoza przestrzelił rzut karny.

Po zakończeniu meczu Banfield fani “Xeneizes” zgromadzili się na El Obelisco (głównym placu Buenos Aires) by świętować po półtora roku kolejny tytuł mistrzowski.

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.