Bezbramkowy klasyk

Boca Juniors zremisowali bezbramkowo na La Bombonera z San Lorenzo de Almagro, w spotkaniu 14. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Po bezbramkowym remisie w niedzielę z Colon de Santa Fe na wyjeździe, Bosteros ponownie zremisowali w tym stosunku u siebie z San Lorenzo. Niestety zawodnicy Carslosa Bianchiego nie potrafili wykorzystać faktu gry gości od 71′ w osłabieniu, po czerwonej kartce jaką zobaczy Leandro Romagnoli. W doliczonym czasie gry El Ciclon grali nawet w dziewięciu, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Néstor Ortigoza.

Pierwsza połowa była bardzo miernym widowiskiem, a jedyna godną uwagi sytuację miał w jej samej końcówce Ignacio Piatti, który w doskonałej sytuacji strzelił tuż obok bramki strzeżonej przez Augustina Oriona. Początek drugiej części meczu przypominał pierwszą połowę. Emocje rozpoczęły się dopiero po ponad godzinie gry. W 69′ gospodarze wyprowadzili szybki kontratak i Riquelme obsłużył celnym podaniem Cristiana Erbesa. Niestety jego strzał obronił Sebastian Torrico. Po minucie zrewanżowali się goście i jedynie udana interwencja Augustina Oriona powstrzymała szarżującego sam na sam Ángela Correę.

W 71′ totalną głupotą na boisku wykazał się Leandro Romagnoli. Sfrustrowany faktem odbioru mu piłki przez Colaza brutalnie sfaulował go od tyłu. Arbiter ani przez chwile nie wahał się i pokazał mu czerwoną kartkę. Od tego momentu zdecydowaną przewagę na boisku osiągnęli Bosteros. Niestety nie potrafili zamienić dogodnych sytuacji na gole. Indolencją strzelecką wykazał się zwłaszcza Claudio Riaño, który dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z Torrico. Najpierw w 78′ a następnie w już doliczonym czasie gry. Przy tej drugiej sytuacji Xeneizes domagali się rzutu karnego, gdyż ich zdaniem Riaño był faulowany. W 93′ sędzia Diego Abal wyrzucił jeszcze z boiska Néstora Ortigozę (druga żółta kartka), ale nie miało to już pływu na wynik spotkania.

Boca Juniors – San Lorenzo 0:0

Statystyki:
Posiadanie piłki: 61% – 39%
Strzały (celne): 10(5) – 4(1)
Faule: 14 – 15
Rzuty rożne: 3 – 2
Spalone: 0 – 0

Boca Juniors:
Agustín Orión – Hernán Grana (77′ Luciano Acosta), Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Pablo Ledesma (62′ Cristian Erbes), Federico Bravo, Nicolás Colazo – Román Riquelme – Juan Manuel Martínez (62′ Claudio Riaño), Emmanuel Gigliotti.

San Lorenzo:
Sebastián Torrico – Julio Buffarini, Carlos Valdés, Santiago Gentiletti, Emmanuel Más – Leandro Romagnoli, Juan Mercier, Néstor Ortigoza, Ignacio Piatti (80′ Walter Kannemann) – Angel Correa (74′ Héctor Villalba), Nicolás Blandi (66′ Mauro Matos).

Czerwone kartki: 71′ – Leandro Romagnoli (San Lorenzo), 90+3′ – Néstor Ortigoza (San Lorenzo).

Żółte kartki: Pablo Ledesma, Hernán Grana, Emanuel Insua, Daniel Díaz (Boca Juniors) – Néstor Ortigoza, Sebastián Torrico (San Lorenzo).

Sędzia: Diego Abal.

 

Aktualna tabela ligowetutaj.

Tabela trzyletnia decydująca o spadkachtutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.