Bezbramkowe Superclásico

Boca Juniors zremisowali bezbramkowo na La Bombonera z River Plate, w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Copa Sudamericana 2014. Rewanż odbędzie się za tydzień na stadionie Monumental.

Niestety Bosteros nie wykorzystali atutu własnego boiska przed rewanżem, choć przez całe spotkanie byli drużyną wyraźnie lepszą. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że przy awansie brane są pod uwagę bramki strzelone na wyjeździe, co powoduje, że każdy bramkowy remis na Monumental da Xeneizes awans. Millonarios od początku koncentrowali się głownie na grze defensywnej i przez cały mecz nie oddali nawet jednego strzału na bramkę Augustina Oriona. Niestety grali przy tym bardzo ostro i wręcz brutalnie, a  słabo spisujący się tego dnia sędzia Silvio Trucco nie potrafił utemperować ich zapędów do gry faul. Ostre wejście w 40 minucie Leonardo Ponzio w Fernando Gago powinno zakończyć się czerwoną kartką, a on ukarał winowajcę jedynie żółtym kartonikiem. Nic wiec dziwnego, że sami zawodnicy kilkukrotnie wdawali się w przepychanki między sobą, skoro mogli liczyć na bezkarność z jego strony.

Jeżeli chodzi o grę Boca, to kilkukrotnie zagrozili bramce Marcelo Barovero, ale nie były to jakieś stuprocentowe sytuacje. Najlepszą już w doliczonym czasie gry miał Fernando Gago, ale w dogodnej sytuacji strzelił głową wprost w bramkarza River.

Już w pierwszych minutach spotkania urazu stłuczenia kostki prawej nogi doznał Juan Manuel Martínez i w spotkaniu rewanżowym możemy go już nie zobaczyć. Natomiast już na pewno nie zagra środkowy obrońca River, Jonatan Maidana, który nabawił się kontuzji jednego ze ścięgien lewej nogi.

Boca Juniors vs. River Plate – 0:0

Statystyki:
Posiadanie piłki: 51% – 49%
Strzały (celne): 10 (6) – 7 (0)
Faule: 13 – 28
Rzuty rożne: 5 – 3
Spalone: 0 – 2
Interwencje bramkarzy: 0 – 6

Boca Juniors:
Agustín Orión – Leandro Marín, Juan Forlín, Daniel Díaz, Nicolás Colazo – Marcelo Meli, Cristian Erbes, Fernando Gago – Juan Manuel Martínez (31′ José Fuenzalida), Jonathan Calleri (71′ Emmanuel Gigliotti), Andrés Chávez.

River Plate:
Marcelo Barovero – Gabriel Mercado, Jonatan Maidana (75′ Germán Pezzella), Ramiro Funes Mori, Leonel Vangioni – Carlos Sánchez, Leonardo Ponzio, Ariel Rojas – Leonardo Pisculichi (85′ Augusto Solari) – Giovanni Simeone (65′ Lucas Boyé), Teófilo Gutiérrez.

Żółte kartki: Daniel Díaz, Fernando Gago (Boca Juniors) – Leonel Vangioni, Leonardo Ponzio, Ramiro Funes Mori, Carlos Sánchez, Teófilo Gutiérrez, Jonatan Maidana, Gabriel Mercado (River Plate).

Sędzia: Silvio Trucco.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.