BENEDETTO WRACA!

Pierwszy hit transferowy z udziałem Boca Juniors w tym okienku transferowym stał się faktem! Snajper Darío Benedetto kończy swą dość krótką przygodę w Europie i powraca niczym heros na La Bombonera!

Bramkostrzelny napastnik o przydomku “Pipa” przedwcześnie zwieńczył swe wypożyczenie do hiszpańskiego Elche i został wykupiony z posiadającej jego kartę francuskiej Olympique Marsylia za 5 milionów dolarów (kupiono całość karty).

Jednocześnie w zamian za zgodę Elche na wcześniejsze zakończenie wypożyczenia, “Genueńczycy” za darmo podarowali swego obrońcę Lisandro Lópeza meksykańskiemu Xoloitzcuintles de Tijuana – innemu klubowi, w którym prezes ów hiszpańskiego teamu Cristian Bragarnik posiada udziały.

Piłkarz podpisał kontrakt na trzy lata i przejął numer 9 na koszulce.

31-letni aktualnie Benedetto jest wychowankiem Arsenalu de Sarandí. W połowie 2013 roku wyjechał do Meksyku i występował tam dla Xoloitzcuintles de Tijuana oraz Club América.

W połowie 2016 roku został kupiony z drugiego wymienionego powyżej klubu przez Boca i podczas pierwszej przygody w najpopularniejszym klubie Argentyny przez trzy lata zdobył dwa mistrzostwa Argentyny (2017 i 2018), Superpuchar kraju (2019) oraz indywidualnie koronę króla strzelców Primera División de Argentina w sezonie 2016/2017 (zdobył wówczas 21 goli).

Zapewnił także “Xeneizes” awans do finału Copa Libertadores w 2018, swym wspaniałym dublerem uzyskanym pod koniec pierwszego boju półfinałowego przeciw brazylijskim Palmeiras (Boca wygrała 2:0).

W dwumeczu derbowym z River Plate również wpakował rywalowi dwie bramki, lecz “Azul y Oro” ostatecznie ulegli swemu największemu wrogowi po dogrywce.

Podczas pierwszego, trzyletniego epizodu u “Genueńczyków” razem zanotował 69 spotkań, w których strzelił 39 goli.

Jako goleador Boca dostał się nawet do reprezentacji Argentyny, dla której w drugiej połowie 2017 rozegrał pięć spotkań.

Niestety, wśród “Albicelestes” kompletnie zawiódł, nie uzyskał żadnego trafienia, a po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie w listopadzie 2017 już więcej dla drużyny narodowej nie wystąpił.

W połowie 2019 odszedł do Marsylii za około 15 milionów dolarów (choć w kontrakcie miał wpisaną klauzulę odejścia w wysokości 21 mln $).

Pierwszy sezon wśród ekipy z Lazurowego Wybrzeża miał całkiem udany. Podczas niedokończonej kampanii Ligue 1 zanotował 11 trafień, zaś jego OM wywalczyła wicemistrzostwo kraju i awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Podczas drugiej kampanii na Stade Velodrome szło mu znacznie gorzej. Elitarna Champions League go przerosła i nie zaliczył w niej żadnej bramki, zaś marsylczycy ukończyli swą grupę na dnie.

W rozgrywkach krajowych 2020/2021 jego dorobek bramkowy był dość ubogi (sześć trafień), a sam snajper generalnie pełnił rolę zmiennika. Wobec tego już po rozpoczęciu bieżącej kampanii poszedł na roczne wypożyczenie do outsidera La Liga – Elche.

W iberyjskim klubie zarządzanym przez Argentyńczyka Christiana Bragarnika niestety “Pipa” także był rezerwowym. Strzelił tylko dwa gole, wskutek czego Elche bez żalu zgodziło się na skrócenie wypożyczenia.

Negocjacje z Marsylią ostatecznie osiągnęły pozytywny finisz i snajper z krwi i kości, prywatnie będący kibicem Boca, może powrócić do domu!

Oby druga przygoda Darío Benedetto wśród “Bosteros” była równie owocna! FUERZA PIPA! 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.