Benedetto także z urazem

1benedettopipa

Niewiele czasu minęło od momentu, od kiedy Darío Benedetto wyleczył trwającą ponad pół roku kontuzję zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie, a tymczasem snajper Boca nabawił się następnego urazu. Teraz na szczęście znacznie mniej poważnego.

Podczas ostatniego meczu towarzyskiego „Xeneizes” z kolumbijskim Independiente Medellín ubiegłoroczny król strzelców Primera División de Argentina wszedł po przerwie i niestety tuż przed końcem spotkania opuścił boisko uskarżając się na ból uda. Okazało się, iż Benedetto dolega przykurcz tricepsa w lewym udzie. Medycy podejrzewają nadwyrężenie mięśnia.

„Pipa” opuścił już zgrupowanie Boca w Stanach Zjednoczonych i wrócił do Buenos Aires, gdzie lekarze ocenią na ile poważny jest jego uraz. Występ czterokrotnego reprezentanta w zbliżających się starciach 1/32 finału Copa Argentina z Alvarado oraz 1/8 finału Copa Libertadores u siebie przeciwko paragwajskiemu Libertadowi stoi pod znakiem zapytania. Istnieje szansa, iż łowca goli wykuruje się do 10 sierpnia, gdy rozpocznie się nowy sezon ligowy.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź