Benedetto najdroższy w historii!

Okienko transferowe wśród argentyńskich klubów pod koniec lipca trwa w najlepsze, ale otoczenia nie zamierza zmieniać Darío Benedetto. Król strzelców ostatniego sezonu Primera División de Argentina podpisał nowy kontrakt z Boca Juniors, w którym ustalono nową klauzulę odejścia wynoszącą aż 21 milionów dolarów! Gdyby ktoś zdecydował się ją zapłacić, wtedy popularny “Pipa” stałby się najdroższym piłkarzem w historii ligi argentyńskiej.

W czerwcu ubiegłego roku Benedetto został sprowadzony przez “Xeneizes” od meksykańskiej Club América za stosunkowo wysoką, jak na argentyńskie standardy kwotę 5,5 miliona dolarów. Ponieważ 27-letni snajper prywatnie jest kibicem najpopularniejszego zespołu kraju tanga, gra na La Bombonera stała się spełnieniem jego marzeń.

Początki tętniły goryczą, albowiem krótkowłosy napastnik zawiódł w półfinałowych bojach Copa Libertadores – Boca sensacyjnie skompromitowała się przeciwko Independiente del Valle, przegrywając z anonimowymi Ekwadorczykami rywalizację o finał elitarnego turnieju.

Darío Benedetto miłuje Boca tak obłędnie, że jeszcze na długo przed przybyciem do “Azul y Oro” wykonał sobie tatuaż z klubowym logo i napisem “Esto es Boca” (pol. “To jest Boca”)

Na arenie ligowej jednakże znakomicie wkomponował się do kolektywu prowadzonego przez Guillermo Barrosa Schelotto. Pod koniec września strzelił hattricka w wygranym 4:1 meczu z Quilmes. Potem stopniowo rozkręcał się, ładując futbolówkę do siatki regularnie, niczym Martín Palermo za najlepszych lat swej kariery. Trafienia “Pipy” wiodły Boca do mistrzostwa Argentyny.

Oprócz wspomnianego hattricka zaliczył kilka dubletów – dwukrotnie wpisywał się do listy strzelców przeciwko Gimnasii La Plata, Banfieldowi, macierzystemu Arsenalowi de Sarandí czy też Independiente i Uniónowi de Santa Fe. Licznik zatrzymał się na 21. golach w lidze i dołożył jeszcze dwie w Pucharze Argentyny. Tytuł króla strzelców Primera División (w Boca pierwszy od 2007 roku – wówczas uzyskał go wspomniany “Tytan” Palermo) przypieczętował brawurowo.

I choć bezproblemowo mógł przenieść się do bogatszego teamu, to nie chciał nawet słyszeć o transferze. Zamierza walczyć z “Bosteros” o przyszłoroczną Copa Libertadores.

W nowej umowie Benedetto obowiązującej do lipca 2021 roku uwzględniono znaczną podwyżkę jego zarobków, a także podniesiono klauzulę odejścia z 16 do 21 milionów dolarów. To na cześć jego 21 bramek podczas mistrzowskiej kampanii ligowej 2016/2017 – każdy gol wart milion “zielonych”! Kontrakt parafował jeszcze podczas zgrupowania w Ciudad del Este.

To obecnie najwyższa klauzula ew. sprzedaży w lidze argentyńskiej – drugą najwyższą posiada Lucas Alario w River Plate (20 milionów dolarów). Dalej pod tym względem plasują się inny “Xeneize”, Cristian Pavón (18 mln $) oraz Nicolás Blandi, czyli naczelny goleador San Lorenzo (15 mln $) i Lautaro Martínez z Racingu Club (12 mln $).

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.