Belgrano vs. Boca Juniors – pon. 2:30

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Belgrano de Cordoba, w spotkaniu 2. kolejki sezonu  Torneo de Transición 2014.

Xeneizes tradycyjnie już zanotowali w pierwszej kolejce falstart. Przegrali na inaugurację na La Bombonera 0:1 z Newell’s Old Boys. W tej sytuacji kolejna strata punktów spowoduje, że już na początku sezonu będą musieli gonić czołówkę. Zwycięstwo w Cordobie nie będzie jednak łatwa sprawą, bo Xeneizes gra się tam w ostatnich latach bardzo ciężko. W październiku 2012 roku polegli tam 1:3, a w sierpniu ubiegłego roku co prawda wygrali 2;1, ale po bardzo kontrowersyjnych decyzjach sędziego, który nie podyktował przynajmniej dwóch ewidentnych jedenastek dla gospodarzy.

Belgrano również rozgrywki ligowe rozpoczęło od porażki 0:1 na wyjeździe z Lanus. Podobnie jak i Bosteros ekipa Ricardo Zielinskiego również zakończyła już swoją przygodę z Copa Argentina, odpadając w 1/16 finału z Independiente (porażka 0:2). W tej sytuacji zapewne Los piratas zrobią wszystko, by zwycięstwem nad utytułowanym rywalem poprawić humory swoim kibicom, którzy zapewne tłumnie zawitają na stadion im. Mario Kempesa.

Carlos Bianchi prawdopodobnie dokona trzech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do pierwszego meczu z Newell’s. Na środek defensywy powróci po kontuzji Juan Forlín, który zajmie miejsce Lisandro Magallána. Natomiast aż dwóch taktycznych roszad dokona w linii pomocy. W miejsce Cristiana Erbesa i Federico Bravo desygnuje do gry José Fuenzalidę i Gonzalo Castellaniego. Oznacza to, że w 4-osobowej linii pomocy wystąpi aż trzech zawodników sprowadzonych do klubu w trwającym wciąż oknie transferowym. Jedynie Fernando Gago w poprzednim sezonie bronił barw Xeneizes. W ataku zmian nie będzie, choć w tygodniu media informowały, że Emmanuel Gigliotti może zostać zastąpiony przez Jonathana Calleri, który z dobrej strony zaprezentował się podczas przedsezonowym spotkań towarzyskich.

Również trzy zmiany zapowiada trener gospodarzy Ricardo Zielinski. Na lewej obronie Federico Álvarez, który z Lanus nie mógł zagrać za kartki, zastąpi Nicolása Ferreyę. W środku pomocy doświadczony Esteban González zagra za Lucasa Pittinariego, a w ataku za Lucasa Zelarayána, bezbarwnego w meczu z Lanus, zagra najprawdopodobniej Honduranin, Jerry Bengston lub ewentualnie Julio Furch.

Przypuszczalne składy


Belgrano de Cordoba: 4-4-2

Juan Carlos Olave – Pier Barrios, Cristian Lema, Lucas Aveldaño, Federico Álvarez – EmilianoRigoni, Esteban González, Guillermo Farré, Jorge Velázquez – Jerry Bengtson (Julio Furch), César Pereyra.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orion – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Nahuel Zárate – José Fuenzalida, Fernando Gago, Gonzalo Castellani, Federico Carrizo – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

Sędzia: Diego Ceballos.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.